אהבה: 18 עצות אמיתיות לזוגיות בריאה

לפעמים אנחנו זקוקים לתזכורת קטנה – קריאת התעוררות, כזאת שתחזיר אותנו למסלול. תזכיר לנו עד כמה חיינו מלאי שפע ועד כמה האנשים סביבנו מעשירים את חיינו באור ושמחה. במאמר זה אספנו 18 פיסות אמת קטנות אשר מהוות בסיס לכל קשר זוגי חם ואוהב, קשר זוגי מחזק ומעצים. הרשו לעצמכם ליהנות ולשתף עם יקיריי לבכם.

המדריך המלא Lifehacks


 

אמצו פעילויות גופניות משותפות

בצעו פעילות גופנית יחד, שחקו כדורסל, צאו לריצה, רכבו על אופניים, לכו למכון הכושר יחדיו. קשר זוגי כמשמעו הוא חוט המקשר בין שני אינדיבידואלים, לשם יצירת בסיס חזק לקשר בחרו לקשור כמה שיותר חוטים מקשרים בנכם לבין בן זוגכם. פעילות גופנית היא למעשה חוט מקשר מסוג תהליך מתמשך בו תוכלו לצפות בשינוי המנטלי והגופני שלכם ושל בן/בת זוגכם. חשוב לזכור כי במקום בו מתקיימת צמיחה והתפתחות ניתן לבסס גם המשכיות, קשר בריא וחזק לא יכול להתקיים כאשר אחד מבני הזוג גדל ומתפתח ואילו בן הזוג השני נשאר עומד במקום. עלינו כבני זוג להתאים את עצמנו לקצב האחר, לשינויים המתמיד המתרחשים בחיינו, לצמצם פערים ולדאוג להיות הגרסה הכי טובה של עצמנו, בעבור שלום בית אישי בינינו לבין עצמנו.

 

הכינו “תיבת ריבים”

זוגות רבים משתמשים בטריק הקטן הזה, בכל הזדמנות ראשונה שניתן הם יוזמים את פרויקט “תיבת הריבים”. תיבה זו למעשה תשמש אותם בכל פעם שהם יריבו ויכולה להיות בסיס נהדר לגישור בעת קונפליקט בין בני זוג. לשם תיבה זוג מצאו קופסה ריקה והקדישו כשעה לכתיבת מכתב אהבה עמוק ואמיתי לבן הזוג שלכם, בקשו ממנו לעשות כך גם בעבורכם. כאשר המכתבים בידכם – הכניסו אותם לתיבה ושכחו מהם עד להודעה חדשה. בריב הבא שלכם, המכתבים יזכירו לכם את האהבה הגדולה שקיימת בניכם.


החזיקו בתחביב פרטי

שמרו בקפדנות על דבר אחד לפחות שאותו אתם נוהגים לבצע לבדכם. זה תמיד נחמד לעשות דברים יחדיו, אבל חשוב מאוד שיהיו לכל אחד מכם תחביבים שהם רק שלו כדי שתוכלו להעשיר את העולם המשותף שלכם כזוג בחוויות אינדיבידואליות אותן רכשתם לבד.

השאירו פתקים זה לזו

“נסו להיות הקשת, בענן של מישהו.” – מאיה אנג’לו

Lifehacks מדריכים


כאשר שעות העבודה שלכם לא חופפות, אתם קמים לפני בן או בת הזוג בבוקר – השאירו לו פתק קטן של אהבה. פתקים מצחיקים יכולים להיות תוספת נחמדה לכל בוקר, לצד ארוחה שבישלתם לבן הזוג או אפילו מודבקים על גב המראה, חשבו על דרכים קלילות להאיר ולשמח את בן/בת הזוג שלכם. פתקים הם אות לנוכחות המצביע על כך שבן זוגכם תמיד בראש שלכם – גם כאשר אתם לא בסביבה. פעולה זו תשאיר את בן/בת זוגכם מעוניין ומצפה לפגישה הבאה עמכם.

 

להראות חיבה באמצעות מתנות קטנות

“לא משנה כמה מבוגרים אתם נהיים, לעולם אל תפסיקו להחזיק ידיים, לעולם אל תפסיקו לרקוד ולעולם אל תפסיקו להגיד, “אני אוהב אותך.”


זאת לא צריכה להיות טבעת יהלום, אלא רק מחווה קטנה של אהבה שתשאיר את בת הזוג שלכם מעוניינת. פרח לצד הכרית, ארוחת בוקר במיטה או כיסוי לטלפון עם הקדשה, כל אלו מתנות קטנות שמראות חיבה ענקית, זה אף פעם לא סכום הכסף שמשנה אלא עצם המחשבה על האחר.

להפתיע

“בחג האחרון, אמרתי לחברה שלי שאני לא אוכל לאסוף אותה מנמל התעופה בתום הטיול שלה, היא נשמעה מאוכזבת, אך הפרצוף שלה כשראתה אותי מחכה לה עם זר פרחים מחק את האכזבה”. אל תחששו להפתיע, זה יהפוך את הדברים למהנים יותר.

בלו יותר זמן יחד בבוקר

יש זוגות שמתעוררים יחד גם כאשר זמני הקימה שלהם אינם חופפים, נכון, זה יכול להרגיש הדבר הנורא מכל לקום כאשר יש לכם עוד שעה וחצי לישון. אבל במבט לאחור, פחות שעה של שינה בכל בוקר היא למעשה הדרך להרוויח שעה עם בן הזוג, בסופו של דבר, זה יוצא 5 שעות בשבוע. הכינו קפה יחדיו, שבו לשיחה קצרה, אכלו ארוחת בוקר יחדיו לפני עוד יום עמוס.

בשלו יחדיו

מה יותר נהדר מזמן איכות טהור שכל מטרתו היא להשביע את נפשכם וקיבתכם? פנו שעה בשבוע להכנה משותפת של ארוחה זוגית. כך תוכלו להתענג על תהליך ההכנה, ללמוד מתכונים ואף ליהנות מהמטעמים והמעדנים.

כבו את הטלפון שלכם ליד שולחן ארוחת הערב

“קריירה היא דבר טוב , אבל עם קריירה אי אפשר להתכרבל בלילה.” – ז’רמן דה סטאל
שעות של חסד, הן השעות הקטנות שבהם אתם מתנתקים מכל הסחות הדעת ומקדישים את תשומת הלב המרבית לאנשים שאוהבים אתכם. פנו את הזמן לשוחח עם האישה והילדים סביב שולחן ארוחת הערב, הם יודו לכם על כך.

עשו שטויות יחד

“אם אתה יכול לגרום לבחורה לצחוק, אתה יכול לגרום לה לעשות כל דבר.” – מרלין מונרו

“במשך חמש דקות בכל יום, אנחנו מתחבאים מתחת לשמיכה, מדמיינים שרק אנחנו נותרו היחידים בעולם בעודנו מדברים על העתיד, היום שעבר והאהבה שבנינו”. דגדוגים, פלרטוטים בפומבי, צביטות, משחקי תופסת ואפילו שריקות יכולים להפוך את הקשר בניכם לקליל ומלא חיים.

מצאו שקט יחד

“עשו מה שעשיתם בתחילת מערכת היחסים ולא יהיה סוף.” – טוני רובינס

לפעמים כל מה שאתם רוצים בסופו של יום הוא פינוק קטן, ליטוף, מגע של יד חמה או עיסוי ממישהו אהוב. גם כרבול מתחת לשמיכות יכול להפוך כל יום קשה להרבה יותר מתוק. בני זוג אוהבים יכולים להיות מפלט שלכם לעולם נטול כעסים ופחדים.

 

למדו להודות אחד לשני

מתי בפעם האחרונה בירכתם את בן זוגתכם? אמרתם לה עד כמה היא יפה בעיניכם? עד כמה אתם מודים לה על היותה האישה לצידכם, מילים קטנות מלאות במשמעות, אל תשכחו להשתמש בהם כשצריך.

 

למדו להגיד “אני מצטער” והודו על השיעור שלימד אתכם בן הזוג

במקום להגיד אני מצטער בכל פעם, למדו להודות לבן הזוג על השיעור החשוב שלימד אתכם בדרך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם. כולנו לפעמים עושים טעויות, אחדים גם נוטים לעשות את אותן טעויות לא רק פעם אחת, אבל עצם הוויתור על הצורך להוכיח כי אינכם טועים, תקל עליכם ועל בן או בת הזוג שלכם לקבל את ההבנה שכל מה שאתם מעוניינים בו הוא שלום בית ושגשוג של האהבה בין שניכם.

שימו דגש על הדברים הקטנים

לפעמים גברים רואים במחוות אהבה שטות, בעוד נשים מתמוגגות מכל מחווה קטנה. תנו דגש על הדברים הקטנים, נשיקות חטופות יעלו חיוך על פני כל אישה, יד על המותן עשויה לגרום לאישה הרגיש נחשקת בעיני בין זוג. תנו דגש למגע, לתחושה, לרגש, אל תפחדו להביע ולפנק במגע.

נהלו שיחות עומק

אתם תהיו מופתעים עד כמה השיחות שלכם יכולות להיות מחברות, בעוד שניכם שוכבים זה לזד זו עירומים במיטה ומדברים על העולם. נסו את זה, תנו לשיחה לזרום אל מקומות מפתיעים…

רקדו יחדיו

בכל מקום שאתם יכולים רקדו לצלילי המוזיקה. זה לא חייב להיות מקום ציבורי כל עוד שניכם עושים זאת בשמחה.

עשו את המיטב

כן, יכול להיות ששניכם מאוד שונאים לעשות כלים, אבל בסופו של דבר מישהו מכם יצטרך לעשות את זה. האם חלוקת התפקידים שווה בניכם? זכרו, תמיד יש משהו שתוכלו לעשות כדי לעזור לבן או בת זוגכם להרגיש קצת יותר טוב, לחוש הקלה.

היו שם כאשר בן או בת הזוג צריכים

לפעמים מספיקה הנוכחות שלכם במקום, היד המחבקת, החיוך, הם רק צריכים שתהיו נוכחים, ללא מילים, קשובים אליהם.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.