איך להיות עשיר – הבדלים בין אנשי המעמד הבינוני לאלפיון העליון

יכול להיות שאתה חלק ממעמד הביניים. אתה לא עני, אבל אתה גם לא עשיר בדיוק. …עדיין? על פי הנתונים שנחשפו במשך כמה עשרות השנים האחרונות נראה שמעמד הביניים הוא מעין חור שחור נטול יציאה. אם אתה רוצה להיות בצד העשיר, עלייך להתחיל לחשוב כמו אדם עשיר. זה הזמן ללמוד מהם ההבדלים וכיצד הם יכולים לשמש אותך!

המדריך המלא Lifehacks


עשוי לעניין אותך גם: 

ראש קטן מול ראש גדול

בהשקעה, מה שנוח הוא רק לעתים נדירות רווחי


זה נוח לעבוד עבודה “בטוחה”. זה נוח לעבוד בעבור מישהו אחר. לקבל הוראות ולמלא פקודות, אבל האם לשם כך בראו אתכם? למלא תפקיד משעה 8 עד 5, להנהן ולבצע את כל שירצה שהבוס, לברוח לחופשה לתקופה קצרה, בתקווה שהבוס יאשר? מעמד הביניים חושב שעבודה נוחה ובטוחה משמע להיות מאושר, אך ההצלחה האמיתית נמצאת בסיכונים שאנחנו לוקחים, העשירים כבר הבינו זאת – דברים יוצאי דופן יכולים לקרות כאשר אנחנו נכנסים במכוון אל מצבים לא נוחים. אם הם לא רוצים לקבל הוראות מגדולים וחזקים מהם, הברירה היחידה שנשארה להם היא להסתכן. ייבוא, קנייה של מניות, פתיחת עסקים כל אלה הם סיכונים אשר יכולים להיות לא בהכרח נוחים, אבל יכולים להיות מניבים כלכלית. קצת אומץ נדרש בכדי ליצור עושר ולהשיג תוצאות מדהימות. צא מאזור הנוחות שלך. תחקור, ראה כמה אפשרויות קיימות בעבורך. קצת אי נוחות, וויתור קטן אם אתה באמת רוצה להיות עשיר. אולי אפילו תטעה או תכשל וזה נהדר, אין לך באמת מה להפסיד, אם אתה לא נכשל, ולא לומד, אתה לא באמת עושה הרבה עם החיים שלך. אתה צופה מהצד.

 

המעמד הבינוני מטפס בסולם הדרגות, העשיר בעל הסולם

המעמד הבינוני נוטה לעבוד עבור מישהו אחר. יש להם עבודה. “קריירה” הם קוראים לזה, אני קוראת לזה עבדות. כותרת יפה לתואר האקדמי ששילמת עליו ביוקר. הם בבעלות העבודה. קנו אותם במשכורת ממוצעת. העשירים בעלי העסקים, הם בעלי סולם הדרגות שמחזיק ומכלכל את כלל מעמד הביניים, העשירים הבינו שהם צריכים יותר אנשים עובדים, פועלים אשר יעבדו בעבורם בכדי להגדיל את הונם. העשיר מבינים את הכוח של הכנסה פסיבית.

Lifehacks מדריכים


 

“במידה ואתה האדם הכי חכם בחדר, כנראה שאינך נמצא בחדר הנכון”

העשירים הבינו שכאשר אתה מקיף את עצמך באנשים מוצלחים, ההצלחה שלך תבוא בעקבותיהם. ולא רק – עשירים עוזרים ומקדמים זה את זה. כמו כן, המקיף את עצמו באנשים לא מוצלחים נוטה לרדת בדרגות הסולם. נבואה המגשימה את עצמה. ההכנסה שלך היא בדרך כלל הממוצע של ההכנסות של שלושת החברים הקרובים שלך. אם אתה רוצה להרוויח יותר, עלייך להסתובב בין אנשים שמרוויחים יותר. נשמע פשוט? ככה זה עובד לגביי כל דבר בחיים, אנשים חיוביים יביאו עלייך חיוביות, אנשים שמתקדמים קדימה וירצו לראות אותך מתקדם יחד איתם ואף יקדמו אותך ככל שיכלו, זה הכול עניין של יישור החשיבה שלך עם החשיבה של אנשים מצליחים. אם אתה רוצה ללמוד איך להיות עשיר, אתה צריך לחשוב כעשיר.

 

כשאתה צעיר, עלייך לעבוד בכדי ללמוד, לא בכדי להרוויח”

כסף קורץ לכולנו, במיוחד לבני המעמד הבינוני שעובדים קשה בכדי להרוויח את לחמם, הם אלו אשר משתכנעים בקלות כשמציעים להם להחליף עבודה בעד קצת יותר כסף. העשירים הבינו שהעבודה היא לא רק הכסף, במיוחד בשנים הראשונות, כשאז כלל לא היו עשירים. הם הבינו דבר פשוט, כל מה שתלמד – ישמש אותך, כל מה שתבחר לעשות בתור אדם בוגר – הוא אתה. עבודה טובה עוזרת לפתח מיומנויות, כישורים אישיים ורעיונות שבעתיד תוכל להיעזר בהם. גם אם זה אומר לעבוד בעבודת כפיים פשוטה, לתפעל מכונות, לנקות, או לעבוד במכירות בכדי להבין את עולם הצרכנות והשיווק טוב יותר. חשוב להתחיל מלמטה, אם אתה רוצה להיות עשיר, עלייך לעבוד על מנת ללמוד ולאסוף את הכלים שאתה זקוק להם בכדי לבנות את האימפריה שאתה ולהתעשר.


 

למעמד הבינוני יש חפצים, לאלפיון העליון יש כסף

יותר מדי אנשים מוציאים כסף שאין להם, בכדי לקנות דברים שהם לא צריכים, בכדי להרשים אנשים שהם לא אוהבים”

“אני צריך את זה”, “זה היה במבצע”, כולנו מפצים את עצמנו ברכוש על העבודה הקשה שאנו מבצעים, “להיות נרמלי זה להתלבש בבגדים שקנית לעבודה ולנסוע דרך הפקקים במכונית שאתה עדיין משלם עליה, בשביל להגיע לעבודה שאתה צריך – כדי לשלם על הבגדים, המכונית והבית שאתה משאיר ריק כל יום כדי שתוכל להרשות לעצמך לגור בו” –אלן גודמן

נשמע לכם נרמלי? – אלו החיים שלכם, ובחזרה למכוניות מפוארות ובתים גדולים, זה המקום שהמעמד הבינוני נופל בו הכי הרבה. סעו לטיול קצר בשכונה של המעמד הבינוני, מכוניות מותג חדשות, גינון יקר ובתים גבוהים. שוב, מגיע לכם באמת, אבל העשירים הבינו שכדי להיות עשיר אתה צריך את הכסף להשקעה יותר ממה שאתה רוצה לקנות בעבור עצמך דברים.  אין לזה סוף, תמיד יהיה משהו חדש “שתצטרך”, אנחנו לא באמת צריכים כלום, קורת גג צנועה, אוכל ומים ואישה טובה, אתם מסודרים. זה באמת מצחיק, ראו את וורן באפט, הוא אומנם עשיר כקורח אך לא החליף את ביתו מזה כיותר מ-50 שנה. תצחקו או תבכו, החלטה שלכם.

זה הזמן להפסיק לקנות רכוש ולהתחיל להתמקד בחסכון והשקעה בהשקעות מניבות.

 

הנכס הגדול ביותר שלך הוא יכולת ההשתכרות שלך, המשאב הגדול ביותר שלך הוא הזמן שלך”

חיסכון חשוב, השקעה עשויה להיות חשובה יותר, אבל השתכרות היא היסוד של שניהם. עלייך להבין את החשיבות הקיימת בלחסוך ולהשקיע, כדי להשיג את מטרות גדולות בעזרתם, אתה צריך להרוויח יותר. הרבה יותר. קח את הכסף שיש לך, אין טעם שהוא ישב ויחכה למשיח בבנק, מצא השקעה, והפוך את הכסף שלך לגדול משהיה. זה טריק פשוט. כסף שמגלגל כסף. העשירים כבר הבינו שעליהם לעבוד על יצירת ערוצים רבים אשר יניבו להם רווחים ללא הרבה מאמץ וזמן.

 

התנהגות רגשית עם כסף מול התנהגות הגיונית

המעמד הבינוני רואה כסף דרך עיניי רגש, לעומת זאת העשירים רואים את הכסף דרך עיני היגיון. קבלת החלטות פיננסיות רגשיות תעלים את הכסף שלך במהרה, נשים נוטות לגבל יותר החלטות רגשיות,  על כן הן קבוצת הצרכניות הגדולות בעולם. רגשות גורמים לאנשים לקנות ביוקר ולמכור בזול. רגשות יוצרים עסקים מסוכנים ועסקאות מסוכנות אף יותר. וורן באפט, מסביר כי עליו להשקיע מאמץ גדול יותר לשלוט ברגשותיו, ממה שהוא צריך לעשות עם כסף. השאירו את הרגשות בצד כשמדובר בכסף, פנו להיגיון.

 

שאיפות קטנות מול שאיפות גדולות

היעדים שנקבעו לבני המעמד הבינוני קטנים, מותר לכם לחשוב בגדול, רצוי שתדבקו במטרה. מי אמר לכם שזה לא אפשרי? זהו ההבדל הקטן בין העשירים ובין המעמד הבינוני, המעמד הבינוני מגדיר מטרות בטוחות אשר ברות השגה ללא אתגר. מטרות שנראות בלתי אפשריות בעיני אנשים קטנים, נראות אפשריות בעיני אנשים גדולים, היו אנשים גדולים גם אם אין בכיסכם כסף רב. כאשר אתם נגשים לקבוע את המטרות שלכם, שאלו את עצמכם, האם הן יכולות להיות גדולות יותר? באמת זה כל מה שאני מסוגל לעשות? או אני יכול לעשות יותר? מגיע לי יותר? אתם הולכים להפתיע את עצמכם! זה לא קשה, זה לא משוגע, הוציאו מחשבות שליליות מהראש – בלי רגש, רק הגיון, איך אני מבצע? איך אני מביא לידי מימוש? שלב אחר שלב פעלו למען השגרת המטרות שלכם, העשירים כבר הבינו שהכול בר השגה. העולם הוא שלכם.

 

לעשות הכול בעצמך מול לשלם לאנשים שיעשו בעבורך

אין לך את כל הזמן שבעולם, והזמן שלך הוא מצרך יקר ששווה כסף. עבודה קשה חשובה לכל אחד מאיתנו. אם אתה רוצה להגיע לפסגה, אתה חייב להציב יעדים ולקדם עבודה. הבעיה היא שעבודה קשה לבד לעתים רחוקות תעשה אותך עשיר. אתה לא יכול להיות עשיר על ידי שתעשה הכול בעצמך. תרשה לעצמך להשתמש במינוף, חברות רבות יעשו את העבודה בעבורך, במינימום תשלום, יש לזה שם – מיקור חוץ. מלענות לשיחות שלך, לכתוב נאום, תוכן שיווקי, לשלח את המוצרים שלך או סתם לקנות לילד צעצוע, אתה לא מפונק, אתה סך הכול מעריך נכון את הזמן שלך, אתה יכול לשחרר את הזמן שלך, השתמש במינוף. כך תוכל לפנות יותר זמן לעשות עוד כסף או לבלות עם המשפחה, וכן להמשיך ולעבוד על הדברים שבאמת מקדמים אותך קדימה.

שוב, העשירים בני האלפיון העליון הבינו זאת, אתה רק אדם אחד, במידה ואתה רוצה להיות עשיר עלייך לחשוב כמו אדם עשיר, אם זה עבד להם, למה לך זה לא יעבוד? זה פשוט מאוד.

עשוי לעניין אותך גם:

שתפו את המאמר עם חברים כדי לעזור להם להגיע לחופש כלכלי ולהתנהל בצורה נבונה מבחינה כלכלית

קבלו מצוות Lifehacks הזדמנויות להרוויח כסף באינטרנט ולהשקעות משתלמות במיוחד:

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.