אינטואיציה: 10 דרכים לפתח מודעות

המילה “אינטואיציה” מגיעה מהמילה הלטינית “Intueri” אשר בתרגום חופשי אומרת “להסתכל פנימה.” במילים פשוטות, אינטואיציה היא תחושת בטן עמוקה המאשרת משהו כנכון או לא נכון. אינטואיציה בדרך כלל מגיעה כתחושה, רגש או מחשבה. עבור חלק, היא אפילו יכולה להתבטא כקול שחוזר על עצמו שוב ושוב בתוך הראש ובסופו של דבר הופך גדול מדי מכדי להתעלם ממנו. אחרים פשוט מרגישים כאב בטן, אינטואיציה היא צורה ממש מעניינת של תודעה פנימית חזקה אשר מסוגלת לעקוף את המוח הרציונלי. לעתים קרובות האינטואיציה מהדהדת ממעמקים ונותנת לנו תשובות הרבה מעבר לקולו של ההיגיון. היא למעשה תהליך מודע בו מידע נקלט ו”מתעכל” במטרה לסייע לנו לפתור בעיות, לקבל החלטות בחיים ולכוון אותנו אל הצעד הנכון ביותר, גם אם זה אומר לסגת מן במצבים מסוימים. אינטואיציה היא כמו מצפן פנימי. אם נוכל לגשת אליו וללמוד לפרש את שפתו בצורה נכונה, זוהי יכולה להיות הדרך שתאפשר לנו לסלול שביל בטוח לחיים מדהימים. עם זאת, פעמים רבות המוח הרציונלי עובד כנגד האינטואיציה המחפשת אתגרים, לפניכם 10 טיפים שיעזרו לכם לפתח אמון באינטואיציה הפנימית, תיהנו.

המדריך המלא Lifehacks


להכיר את תחושת הבטן

פיתוח האינטואיציה שונה מאדם לאדם. כולנו מרגישים דברים אך הפירוש מתבצע בצורה שונה ולכן חשוב להכיר בדרכי התקשורת הייחודיים של האינטואיציה שלנו. זה יכול להתרחש בכמה דרכים:

  • תחושה עמוקה או עמומה באזור הבטן
  • קול פנימי המביע את דעתנו וחוזר על אותן אמירות שוב ושוב
  • מחשבה חזקה בתוך הראש, עד כדי כך שלא ניתן להתעלם ממנה
  • תחושה גופנית, אולי עקצוץ המוציאה מריכוז
  • עצירה סטטית במקום
  • חלימה של חלומות בעלי מסר ברור

חשוב שנדע להבחין בתחושות “הבטן” שלנו, במיוחד כאשר אנחנו פוגשים מישהו חדש או מתמודדים עם אתגר, כדי שנדע כיצד להשתמש בהן לטובתנו. כאשר נלמד להקשיב ולהרגיש את התחושות הללו בדרך כלל נוכל להבחין בדפוס קבוע. בקרוב נוכל לפרש אותם כמסרים ברורים אשר ידריכו אותנו.


לדעת לשאול את השאלות

אם אתם מתמודדים עם אתגר או צריכים כיוון, הניחו את ידכם על שקע הלב ובקשו הדרכה בצורת שאלה, לאחר תנו לקול הפנימי להשמיע את התשובה. חשוב שתשקיטו את המחשבות כדי לאפשר לקול הפנימי להדהד את התשובה הנכונה ביותר בעבורכם, אם אתם לא שומעים את התשובה באופן מיידי, המתינו להתגלות התשובה.

הקדישו זמן יומי לאינטואיציה

לכולנו יש אינטואיציה. חלק מאיתנו באו לעולם עם היכולת לשמוע, להרגיש ולראות ללא צל של ספק, עם זאת, ישנם גם אנשים המגיעים לעולם כאשר האינטואיציה שלהם רדומה, היא בסך הכול דורשת התעוררות ופיתוח. אם אתם צריכים לפתח את האינטואיציה שלכם, דאגו להקצות זמן בכל יום לעבוד על טכניקות שיפתחו ויחזקו את ההקשבה לקול הפנימי. מדיטציה או יציאה לטבע יכולים להיות טכניקות מיקוד נהדרות, נסו לסנכרן את הנשימה שלכם עם מחזור שניות בן 7 שניות, בו תשאפו אוויר במשך 7 שניות, תחזיקו את האוויר במשך 7 שניות ונספות ותנשפו החוצה במשך 7 שניות אחרונות. הקפידו לכתוב את הרגשות שלכם על דף, בדיוק כמו כל שריר גם שריר האינטואיציה זקוק לאימון.

Lifehacks מדריכים


האמינו באינטואיציה

על מנת לאפשר האינטואיציה שלכם להדריך אתכם, אתם חייבים לפתח אמון מלא ואמונה בדרך בה היא מתקשרת אתכם. לדוגמה, כאשר מחשבה או רגש מגיעה אלכם ומהדהדת בחוזקה, בחרו לבטוח בה באופן מיידי. אם הקול הפנימי שלכם מנסה לתקשר אתכם דרך מילים חזקות, עליכם להקדיש תשומת לב לכך.

הקדישו תשומת לב לחלומות

לעתים קרובות אנו מקבלים מסרים בחלומות, לכן חשוב ללמוד לפרש אותם. אנחנו יכולים להתחבר לעולמנו הפנימי דרך מסרים שתת הכרתיים שהתבטאו באמצעות החלומות שלנו. כדי לדעת לעקוב אחרי המסרים הרלוונטיים עלינו ליצור יומן חלומות המתעד את כל החלומות שלנו. בסמוך למיטה כדי שנוכל לתת עדות מדויקת ברגע שנתעורר. בלילה, כאשר נכנס למיטה, ננסה להיכנס למצב מדיטטיבי על ידי ביצוע כמה נשימות עמוקות. כאשר אנחנו רגועים ונינוחים נגיד “אני מעוניין להתבונן בחלומות שלי”, כשתעוררו בבוקר בעת שאתם קמים מהמיטה רשמו את תוכן החלומות. זיכרונות מדויקים מחלומות נשארים טריים בראשנו עד כ-3 דקות לאחר העירות. זוהי למעשה הדרך המדויקת ביותר לקבל תובנות חשובות לגבי הרגשות, החיים ואפילו העתיד שלנו.


התחברו לשקט

למדו כיצד להרגיש בנוח עם השקט. אינטואיציה מגיעה ממעמקי הלב והנשמה, כך שאם יש לכם מאבקים עמוקים וחרדות, לא תוכלו לשמוע את האינטואיציה שלכם. עליכם להתמודד עם הבעיות כברירה הראשונה. מתח וחרדה יכולים להעפיל על הקול הפנימי שלכם, נקו את כל מה שלא משרת את טובתכם הנעלה. בקשו מהנפש שלכם בהכרזה מילולית – “אני מנקה את כל מה שלא משרת את טובתי הנעלה”.

השתמשו בדמיון

תשקיעו את זמנכם לפיתוח הדמיון, בחרו לקרוא או לצפות בכוכבים, עצמו עיניים ותנו לעצמכם להסריט סרטים קטנים בתוך הראש. כך תוכלו לפתח אינטואיציה חזותית.

היו מודעים לנוכחות האינטואיציה

אחד האתגרים הגדולים ביותר יכולים להיות דווקא ההחלטה לפעול על פי האינטואיציה הפנימית. חשוב להבין, כי חלונות אלה הינם חלונות של הזדמנות שניתנו לנו כעת. הם גם עשויים להיות זמניים ולהיעלם ברגע. הם יכולים להיפתח מהר ולהסגר באותה המהירות, כך שאתם נדרשים להיות מודעים לנוכחות האינטואיציה באמצעות הקשבה ממוקדת ופעולה מידית.

בצעו פעילות מדיטטיבית

עשו ג’אגלינג, ציירו מנדלות, קפצו בחבל, או כל פעולה קבועה שחוזרת על עצמה. בצעו פעילות מדיטטיבית שתעזור לכם למקד את הקשב הפנימי ולתקשר עם המחשבות שלכם. כך תוכלו לקבל הדרכה מהאינטואיציה שלכם. מדיטציה מנקה ומשקיטה את הנפש, בכך היא פותחת ערוץ ברור לקבלת הדרכה פנימית.

חברו את הנפש, הגוף והרוח

חשוב שהגוף, הנפש והרוח שלנו יהיו בקנה אחד, כדי שנוכל לשמוע, להרגיש, לסמוך על האינטואיציה שלנו. זה חיוני להשקיע זמן ומאמץ נפשי כדי להגיע לנקודה שבה נרגיש שלמים, בה אנחנו מנהלים ומשדרים את המחשבות שלנו, הפעולות וההרגשה הפנימית על אותו הגל. המוח, הגוף, והרוח קשורים כולם ולכן עלינו לשמור עליהם במצב של זרימה מתמדת ורציפה.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.