העלמת קמטים: הדרך הטבעית לפנים חלקות וגוון עור צעיר

בואו נעשה סדר בעניינים, הכירו את ה”רטינול”. הרטינול הינו החומר העיקרי אשר מרכיב כל מוצר קוסמטי העוטה את ההגדרה “אנטי אייג’ינג”. חשוב לדעת כי רטינואידים בריכוז גבוה ניתנים אך ורק בהמלצת רופא, בשל יעילותם הרבה, תרופות המכילות רטינואידים בריכוז גבוה נרשמות בעבור חולי אקנה או סרטן העור אשר מעוניינים להיפטר מצלקות, קמטים וחטטים על גבי עורם. עם זאת, חברות קוסמטיקה רבות מוכרות מוצרי “רטינול” המכילים חומרים הנקראים רטינואידים בריכוז נמוך. חברות קוסמטיקה רבות מבטיחות עור בריא וצעיר יותר בעת שימוש במוצרים מסדרת אנטי אייג’ינג, אך עם זאת, בפועל ריכוז נמוך של רטינואידים לא בעל אפקט משמעותי כפי שהובטח. נראה שמוצרים המכילים רטינואידים בריכוז נמוך לא יהיו יעילים כמו מוצרים רפואיים, אך בעלי אפקט חיובי הדרגתי על עור שניזוק מקרינת השמש. על פי כך, אנחנו מבינים כי “רטינול” או בשמו האחר “ויטמין A”, החומר העיקרי בכל מוצר אנטי אייג’ינג למעשה לא אפקטיבי כפי שהולכנו שולל לחשוב.

המדריך המלא Lifehacks


לאחר התייעצות עם רוקח ומחקר קצר ברחבי האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עובדות אשר מאמתות את הטענות לכך. לכן, במאמר זה אספנו בעבורכם כמה הפתרונות הטבעיים ביותר המכילים חומרי אנטי אייג’ינג בליבתם. חומרים אלו קשורים לתזונה שלנו או משפיעים באופן ישיר על התנהלות חיינו, דיי בשימוש בפתרון אחד בלבד בכדי לחוש בהבדל. לפניכם 10 דרכים טבעיות לשמור על עור פנים חלק וצעיר.

גזר ועגבניות

גזר ועגבניות מכילים כמות מכובדת של חומר הנקרא בטא-קרוטן, והוא מהווה מקור טבעי לויטמין A. זוכרים ויטמין A, רטינול A? כן, הנה התשובה הטבעית. כאשר הגוף צורך מזונות המכילים בטא-קרוטן הוא למעשה ממיר אותם ל-ויטמין A. כימיקל זה ממגר את צמיחת תאי העור ובונה קולגן – “חלבון מבני” המעניק לעור את האלסטיות והצעירות שבו. מזונות כמו גזר ועגבניות נהדרים בעבור העלמת קמטים גם מפני שהם מכילים נוגדי חמצון רבים. נוגדי חמצון הם ההגנה של הגוף מפני רדיקלים חופשיים – מולקולות העלולות להביא להזדקנות ומחלות בטרם עת. רדיקלים חופשיים הם תוצר לוואי של שימוש טבעי של הגוף בחמצן, אך עם זאת, יכולים לנבוע גם מחשיפה יתר לזיהום, פעילות גופנית מאומצת אשר גורמת ללחץ גופני וכן בעת חשיפת יתר לאור השמש.


פירות הדר

פירות הדר כמו לימונים הינם מקורות טובים ל-ויטמין C אשר משמש כנוגד חמצון חזק ועוזר להגן על העור מפני הזדקנות. כמו ויטמין A, גם ויטמין C הכלול פירות הדר הינו חלק חיוני בתהליך ייצר הקולגן בעור. בנוסף, פירות הדר כמו לימונים עשירים גם ב”ביופלבונואידים” – תרכובת ביולוגית אשר קיימת בקליפת פירות ההדר ומעניקה להם את צבעם החזק. חומרים אלו מסייעים בהעלמת קמטים באמצעות חיזוק נימי הדם הזעירים בעור ושיפור תפקוד התאים המצויים בדפנות כלי הדם.

אגוזי לוז

אגוזי לוז מכילים חומצות שומן טבעיות החיוניות לחידוש תאי העור, בנוסף לכך, חומצות שומן אלו אחראיות על חידוש ייצור הקולגן, התורם באופן טבעי למיצוק והלחות של העור. כמו הלימונים, גם אגוזי הלוז עשירים ב”ביופלבונואידים” ומרכיבים אנטי דלקתיים אשר מבטיחים כי העור ישר חלק ללא פצעונים ושחורים.

Lifehacks מדריכים


אבוקדו

אבוקדו נחשב למקור איכותי לבטא-קוטן, לוטאין ואנטי אוקסידנטים. לוטאין נוטה להיאגר ברקמות הדרמיס העמוקות ולהגן עליהן מפני הנזק החמצוני הנגרם לעור במפגש עם קרני שמש חזקות. פרט לכך, אבוקדו מכין גם כמויות מכובדות של ויטמין C, אשר בעל  פעילות נוגדת חמצון בתהליכים ביוכימיים רבים בגוף האדם, בין היתר ויטמין ה-C לוקח חלק פעיל בתהליך יצור הקולגן, רקמות החיבור שיצרו אלסטיות ומתיחה לעור. פגיעה בייצור תקין של קולגן עלולה להוביל להתקשחות ושבירה של רקמות העור הבנויות מקולגן, כך למעשה מופיעים קמטים והזדקנות העור בטרם עת. כדי להרגיש את ההבדל ניתן לשלב בתזונה רבע אבוקדו בכל יום ואף לנסות למרוח פעם בשבוע מסכת אבוקדו על גבי עור הפנים.

להפסיק לעשן

כיום קיימות ראיות וודאיות המצביעות על כך שעישון גורם להזדקנות של עור הפנים. בשל העישון והחשיפה לעשן הסיגריות מעשנים נוטים לסבול יותר מקמטים בעור, זאת בהשוואה לאנשים אשר לא מעשנים. הסיבה לכך מסתתרת בחד תחמוצת הפחמן הכלולה בסיגריות, היא ידועה בגרימה לניתוח המחזור ההיקפי של נימי הדם הקטנים המזינים את העור. עישון גם מפסיק את ספיגת הגוף של ויטמין C – מרכיב חיוני לצמיחה של קולגן חדש.


להפסיק להשתזף

הדרך להעלמת קמטים מתחילה בשינוי הרגלים רעים כמו שיזוף. חשיפה ממושכת לאור למעשה מפרקת את מבנה הקולגן ומאיצה קמטים והזדקנות. באופן טבעי גוף האדם מפיק מלנין, בפיגמנטציה של העור, בניסיון להגן על עצמו מפני אור. ככל שאדם נחשף יותר לאור השמש, כך הגוף אחראי על הפרשה מוגברת של מלנין ההופכת את העור לכהה. זהו מקורה של תופעת השיזוף. עם זאת, שומות ונמשים עשויים להופיע בשל הצטברות של מלנין על פני העור.

שתיית מים

גופנו פולט הפרשות כחלק מהפעילות היומית הסדירה שלו, בין אם אלו הפרשות גוף כמו שתן, צואה, זיעה, שומן על פני העור או ווסת. ללא מודע, גם בעונת החורף או הקיץ אנחנו מזיעים בכל יום, פולטים הפרשות באופן תדיר, בשל כך גופנו זקוק למנות קבועות של מים נקיים. האמת היא, שרוב בני האדם נמצאים במצב מתמיד של התייבשות קלה, בה הגוף זקוק למקור מים נוסף ופונה לקבל זאת ממזון, זוהי אחת הסיבות הברורות להשמנה וכן לצריכת יתר של אוכל. פרט לכך, במצבים כמו התייבשות קלה או מחזור במים, גופנו אחראי להסיט את זרימת המים הזמינה לאיברים חיוניים כמו לב וכבד, דבר שלמעשה גורם לעור להיחלש. במקרים בהם גופנו חווה בכל יום מצב של מחסור במים, אנחנו עלולים לגרום להתייבשות והזדקנות העור בטרם עת. כך למעשה נולדים קמטים, הפתרון להעלמת קמטים מצוי בצריכת מים מאוזנת בכמות של 2-3 ליטר בכל יום לאדם מבוגר כדי לא למנוע את התחדשות תאי עור חדשים.

שמן זית

שמן זית כתית מכיל חומרים נוגדי חמצון חזקים אשר עשויים להגן על העור מפני מזהמים. כמו כן, שמן הזית נלחם בהשפעות השמש על העור שלנו. החמצון המתרחש בעת החשיפה לשמש גורם לתאי העור למות ומשאיר את התאים החיים דקים ועייפים. לכן, מריחת שמן זית כתית על פני העור לאחר חשיפה לשמש עשויה לעזור להגן על העור מפני נזקים.

פעילות גופנית קבועה

פעילות גופנית מסייעת בהתחדשות העור, באמצעות קידום זרימת הדם וחומרים מזינים אל פני השטח של העור. בזכות פעילות גופנית קבועה ניתן להאיץ את קצב חילוף החומרים בגוף, להביא לניקיון וטיהור מהיר של תאי עור מתים ולהתחדשות של תאי עור בריאים וחדשים. פעולה זו מסייעת להעלים מטים, ליצור מראה רענן וצעיר.

Facebuilding: תרגילי אימון לפנים

20 דקות ביום, זה כל מה שצריך כדי להעלים קמטים ולגרום לעור הפנים להיראות טוב יותר. ללא ניתוחים, בלי שינויים בתזונה, באמצעות שיטת ה Facebuilding – תוכלו להחזיר את הגלגל אחורה. Facebuilding הינה שיטת אימון לפנים, אשר פותחה על ידי כירורג פלסטי גרמני ריינכולד בנץ בשנות ה-30 של המאה הקודמת, השיטה מחזקת וממצקת את שרירי הפנים וכך בצורה טבעית ובריאה, תמתח את עור הפנים, תחזיר לו את הגוון הצעיר ותעלים את הקמטים. ניתן לראות שיפור משמעותי כבר בתוך שבועיים. רוצים לנסות? לחצו כאן.

 

קבלו מידע על קורס Facebuilding להעלמת קמטים
ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.

Lifehacks מדריכים