השקעות מניבות: 10 רעיונות להשקעות נבונות

לכולנו היו תוכניות נפלאות בעבור עצמנו, עם זאת, החיים משכו אותנו לכיוונים מאתגרים, כיוונים אשר התבררו כמאוד רחוקים מחלומות הילדות שלנו. רובנו לא בהכרח אוהבים את העבודה הקבועה שלנו והיינו מאוד שמחים למצוא אפיק מניב שישחרר אותנו מהתלות בעבודה סטנדרטית מהשעה 8:00 עד השעה 17:00, אז איך מתחילים בחיפוש אחר השקעות מניבות? ואילו השקעות הן הכי בטוחות בעבורנו? כל זאת ועוד במאמר הנוכחי, להלן 10 רעיונות להשקעות כספיות קטנות ונבונות שבמידה וניישם בתבונה, נתקרב צעד נוסף לעבר חופש כלכלי, תיהנו.

המדריך המלא Lifehacks


הלוואות חברתיות

הרעיון הוא מאוד פשוט, מצד אחד קיימים אנשים שמעוניין להעניק הלוואות או במקרה שלכם להשקיע את כספכם ולקבל תשואה מניבה ומצד שני ישנם אנשים שזקוקים להלוואה עכשיו, אתרים כמו tarya.co.il או blender.co.il עושים את החיבור בין שני הגורמים הללו ואתם זוכים ליהנות מתנאים אופטימאליים כאלה שהבנק לא מציע לכם כאינדיבידואלים. אולי אתם מכירים במקרה מישהו אמין שאכן זקוק להלוואה ותוכלו לחתוך את המתווכים, אם לא, הסיכון הוא בהחלט זעום והפוטנציאל הרווחי נהדר. על כל עסקה תוכלו לקבל סכום חודשי משתנה הנע בין כמה מאות לאלפי שקלים או ריבית קבועה של בין 5-8 אחוז.

השקעה במתכות יקרות

“חוק מספר 1 בהשקעות – אל תפסידו כסף לעולם. חוק מספר 2 – אל תשכחו את חוק מספר 1 לעולם” וורן באפט


מתכות יקרות הן השקעה שנויה מאוד במחלוקת. חלק רואים בהן כאחת מהשקעות הטובות ביותר שיש, כיוון ומשאבי כדור הארץ אוזלים ודרישה למתכות יקרות תמיד תמצא בסביבה, אחרים מצד שני, לא רואים בדבר השקעה בטוחה. אנחנו מאמינים שהכול עניין של מחקר והבנה, מי שמכיר מתכות ומבין את הדרישה שלהן בשוק יכול לעמוד את נפח השוק, המחיר הממוצע לגרם או לקילו ולעקוב אחרי אחוזי הגידול של עלות המתכות. מדדים אלו יוכלו להעניק נקודת מפתח להשקעה, בנוסף קיים גורם נוסף – גורם האחסון של המתכות היקרות, אשר עלולות להיות חשופות לקורוזיה, מזהמים ומזיקים אחרים והשמירה – שכן מתכות אלו גניבות ויקרות. עם זאת בצד החיובי, אם זוהי השקעה קטנה, הרווח הפוטנציאלי בדרך כלל מתקזז בסיכון הפוטנציאלי.

מסחר במט”ח

שוק המט”ח הוא השוק הפיננסי הגדול בעולם. טריליוני דולרים עושים את דרכם כל יום דרך מט”ח, הם הכרחיים וחיוניים להמשך התפתחות המשק, אז למה שאתם לא תתנו ליד בדבר? ועל הדרך תוכלו לעשות מזה עמלה נאה. עסקים, ממשלות ומשקיעים דוגלים בשימוש במט”ח. עסקים גדולים בוחרים להשתמש במט”ח כדי להקל על סחר החוץ, ממשלות בונות תקציבי מדינה על סמך המט”ח ומשקיעים בוחרים ללמוד את השוק ולחזות את עלייתן ונפילתן של שערי חליפין כדי לנצל זאת לטובתם. עבור התחלה קטנה, שלא תרגישו בה כלל, כמו 25 $ תוכלו להתחיל לשחק ולהתנסות במסחר במטבע חוץ. הרעיון הבסיסי הוא קנייה של כמות מסוימת של מטבעות במחיר נמוך ומכירה במחיר גבוה יותר מאשר מה ששילמנו במקור.

Lifehacks מדריכים


אפשרויות מסחר

מסחר באופציות הוא תהליך המאפשר לשלוט במניה או בנכס מבלי לרכוש אותו באמת. על סמך זה, נוכל לנצל את הסיכוי למכירה, חוזה אפשרויות המאפשר לנו את הזכות לקנות את המניות שבבעלות אדם אחר במחיר מסוים המכונה “מחיר המימוש” לפני תאריך מסוים תמורת פרמיה מסוימת. אם הערך של המניה עולה, אז אנחנו יכולים לקנות את המניות במחיר זול ממחיר השוק, ואז למכור אותו במחיר השוק לעשות רווח כולל. אם במקום את הערך של המניה יורד, אז אנחנו יכולים לרדת מקניית המניות אבל נאבד את הפרמיה אותה שילמנו בהתחלה. מסחר באופציות יכול להניב השקעה גדולה אם באמת נלמד להבין את השוק.

השקעות נדל”ן

שני נתונים שעומדים לטובתנו בכל הנוגע להשקעות נדל”ן. הראשון – מחירי הנדל”ן כמעט תמיד בעלייה, לפחות כאן בישראל. השני – כמו מתכות יקרות, נכסים הם דבר פיזי בו ניתן להיאחז ולכן, לרוב תמיד תמצא להם דרישה בשוק העולמי. אם המשכורת שלכם אינה יכולה לאפשר להשקיע בנדל”ן סביבכם, תמיד יש אפשרויות ברחבי העולם. מדינות רבות מאפשרות לזרים להשקיע בנדל”ן. הטריק הוא לחפש אחר מדינות מתפתחות אשר מציעות כעת נדל”ן זול כאשר בעוד שנים ספורות יעלה ויכפיל את ערכו. שוב, נדרש מחקר גדול ומעמיק.


רכישת מניות מתאגידים

“כל הרעיון בהשקעות בשוק ההון הוא בחירת מניות של חברות טובות במחירים טובים ולהישאר איתן כל עוד הן חברות טובות” וורן באפט

מניות של תאגידים שהוקמו הם בדרך כלל הימור בטוח. מאחר שתאגידים גדולים כל זמן מנסים להגדיל את רווחיהם, לעיתים קרובות הם מחפשים להנפיק את המניות שלכם ומאפשרים לכם לרכוש אותם. חפשו אחר מניות ועסקים המחלקים דיבידנדים שנתיים או דו שנתיים כדי לקבל החזר נחמד על ההשקעה שלכם באופן שנתי.

היו שותפים רדומים בעסקים קטנים

עסקים קטנים בדרך כלל אינם דורשים הרבה כסף כדי להתחיל לפעול אם יש בידכם 5 אלף שקלים, תמיד תוכלו להתחיל בהשקעה קבוצתית בבר השכונתי או ברעיון של חבר, כל עוד אתם שותפים רדומים, כל מה שאתם עושים הוא לקבל את האחוזים על הרווח הקיים באופן חודשי. אבל שוב, אתם צריכים להיות בטוחים שמצאתם את אנשי העסקים הנכונים לעבוד עמכם לפני שתשקיעו.

קניית מניות פני

“מניות אינן סתם חתיכות נייר. הן מייצגות חלק מהבעלות על העסק. לכן, כשאתם שוקלים השקעה במניה, תחשבו כמו בעל שליטה” וורן באפט

זוכרים את ה”זאב וול סטריט”? אז כן, זה היה בית ההשקעות הראשון שפתח – השקעות במניות פני. מניות פני הן מניות נפוצות אשר מוערכות בפחות מדולר. ההשקעה במניות “אגורות” או פני בשמן האחר נחשבת ספקולטיבית מאוד, הן רק לעתים רחוקות מניבות תשואה טובה. אולם מאחר שהן כל כך זולות, אין הרבה מקום להפסיד כאן, לפחות חלק מהמניות יניבו רווח נאה ואם נדע לבחור בקפידה, נוכל להרוויח.

השקעה בחוזים עתידיים

“התנודתיות בשוק היא חבר ולא אויב. הפיקו רווח מטפשות במקום להשתתף בה” וורן באפט

בדומה למסחר באופציות המסחר בחוזים עתידיים כרוך בהשקעה בשוק תנודתי תוך ניצול תנודות השוק לרווח אישי. המתכונת הינה זהה, אנחנו קונים זכות לרכישה בתמורה לפרמיה התחלתית של נייר ערך, סחורה או מטבעות חוץ, אם ערך ההשקעה עולה בשוק, נוכל למכור אותה במחיר השוק, אם היא יורדת, נוכל להיפרד ממנה לשלום או לבחור להמשיך להחזיק בה, אם נבחר להיפרד ממנה, נאבד את הפרמיה ההתחלתית שהשקענו. שוב, כמו במסחר באופציות, אם נשכיל ללמוד על השוק נוכל לבצע השקעות גדולות ומניבות יותר.

השקעות חברתיות

זה יכול להיות האפשרות הטובה ביותר עבור מישהו עם עבודה במשרה מלאה. בהשקעות חברתיות אתם רק צריכים להשקיע חלק קטן מהסכום הנדרש בחברה קיימת ומקבלים עמלה על כל הרווחים הקיימים. האתר pipelbiz.com מציג לכם לקבל מימון להשקעה או להעניק השקעה גם בגובה התחלתי של 1000 שקלים בלבד.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.