חלומות: 5 סיבות למה 95% מהאנשים לא יגשימו את החלומות שלהם

אם כסף לא היה מהווה בעיה, האם עדיין הינו עובדים בעבודה שלנו? קחו כמה דקות לחשוב על זה, אנחנו משערים שהתשובה כנראה תהיה – לא. אבל אם כן, המשיכו כך. זה לא שאנחנו רוצים לשנות, זה פשוט שנוח לנו עם המצב, המשכורת קבועה, הסביבה נוחה והשעות גמישות. אז אם הכול בסדר, למה באמת 95% אחוז מהאוכלוסייה לא מגשימים את החלומות שלהם עד מותם? לאור שאלה זו, יצאנו לחקור אודות הגורמים המשפיעים ביותר על אובדן חלומות. עם הדרך, נוכחנו לדעת, כי כולנו נתקלים בגורמים הללו, לא פעם אחת, בדרך להגשים את החלומות שלנו. האם לדרכי ההתמודדות שלנו יש השפעה על השגת החלומות בפועל? כל זאת ועוד במאמר הנ”ל, לפניכם 5 סיבות למה 95% מהאנשים לא יגשימו את החלומות שלהם.

המדריך המלא Lifehacks


חושבים שהם לא מספיק טובים

לכולנו יש חלומות ושאיפות, בכל זאת רובנו בחיים לא נצליח לראות דרכם. אולי זה בשל היותנו מפחדים מכישלון או אכזבה, אבל עם זאת, רבים מאיתנו אפילו לא עושים את הצעד הראשוני לעבר החלום שלהם. האם המחשבה התחלתית שאנחנו רוצים להיות מישהו שאנחנו לא, היא ששמה לנו רגל? או שלמעשה האדם שאנחנו כעת, פשוט מפריע לנו להפוך לגרסה הטובה ביותר שלנו? אנחנו מאמינים שחלומות נועדו להיות אימתניים, הם אמורים להצטייר בעינינו כבלתי ניתנים להשגה, כדי להביא אותנו לנקודה בה נסכים להקריב הכול כדי להשיגם. האמת המרה היא, שרבים מאיתנו פשוט לא חושבים שהם ראויים מספיק, הקול הקטן והמפוחד בראש חזק יותר מהחלום עצמו. זוהי הנקודה התחלתית, בה הפחד מושרש חזק יותר מהחלום, לכן לחלום אין את התנופה להתממש. הטיפול מתחיל במחשבת תחילה אודות הפחד, החלפת ההזנה המחשבתית במזון הבא מן הפחד אל מזון נפשי המגיע מהאור, תתמיר ותעצים את האנרגיה שלנו. נוכל להשתמש בפחד כמנוע להגשמה, בעזרתו נבטל את כל תוכניות המגירה שלנו, שלרוב מונעות מאיתנו להגשים את הדבר האמיתי.

מתרצים ש”אין להם מספיק זמן”

האם יש זמן טוב יותר מאשר עכשיו כדי להגשים חלום? זנחו בצד אמירות כמו “אין לי מספיק זמן”, כנראה שזה פשוט לא בוער מספיק. לאדם אשר לא מעוניין לבצע מטלה, יהיו אין ספור תירוצים. לכן, זמן, כוח או כל תירוץ אחר, הם רק הדרך להתרחק מהגשמת החלומות שלנו. אנשים אשר מחזיקים בחלומות עוצמתיים, יודעים כיצד לתחזק את אש הלהבה של החלום. הם יעשו כל מה שניתן כדי להגשים את החלום שלהם והאמת, שגם אנחנו יכולים. נתחיל ביצירת תרשים קצר המדמה את הדרך להשגת החלום שלנו. נקלח את הפעולות ל-3 פעולות תקופתיות –


  1. סך פעולות יומיות שיקדמו אותנו להגשמת החלום.
    לדוגמה: פתיחת חשבון בנק עסקי, להפסיק לשחק משחקי רשת, לרכוש ידע מנהלתי.
  2. סך פעולות חודשיות שיקדמו אותנו להגשמת החלום.
    לדוגמה: יצירת קשרים עסקיים, העלאת הפרודוקטיביות, להכניס X כסף בכל חודש.
  3. שינויים באורח החיים, שינוי תודעתי עתידי וכן פעולות שנתיות.

את הפעולות היומיות שנצטרך לבצע, נדאג להשלים בכל יום ואף ניצור פעולות חדשות בכל יום חדש. לפתע אנחנו עשויים לראות שגם בתוך תקופת זמן קצרה, החלום שלנו הופך מחלום למציאות ברת קיימה.

מקשיבים לעצות של אחרים

לכל אחד בחייו יש אדם אחד לפחות המנסה בכל דרך אפשרית לדכא את החלומות שלנו. גם אם זה באופן סמוי, אנשים אלה מאמינים כי בחיים עלינו להיות “ריאליסטיים”, אבל בוא נהיה כנים לרגע, מי באמת שינה דברים בעולם? האנשים הריאליסטיים? אלו היו המשוגעים, פורעי החוק, החצופים והמורדים, אלו שנזרקו מכל המדרגות ומצאו דרך לשנות את העולם. הם לא לקחו את החלומות שלהם כמובן מאליו ומה שבטוח, לא הקשיבו לעצותיהם של אחרים. החלום של כולנו צריך להיות טמון ברצון להשאיר את העולם מקום טוב יותר משהגענו אליו. בחרו להיות אמיצים, השאירו כתם או סימן על הכדור.

Lifehacks מדריכים


מרגישים שהם לא מוכנים עדיין

זה דורש הרבה אומץ כדי לרדוף חלום. זה הופך ברור יותר כאשר אנחנו ממשיכים לצפות בזמן רץ, בעודנו מזדקנים. כאשר אנשים מספרים באוזניי על פחדים, אני צוחק, לא מתוך רוע, אלא מתוך אי האמונה באשליות. זה לא שהם לא מוכנים עדיין, זה שהם הופכים לקורבנות של חייהם. במקום לחגוג את החיים, ככה, בפשטות, הם עומדים במקום, במשך שנים. אז למה שנעשה את זה לעצמנו, במקום להתכבד בכל השפע שיש לעולם להעניק לנו? עם כל יום שעובר, אנחנו מתרחקים מהחלומות שלנו. הזמן שלא ישוב עוד והפחדים שמונעים מאיתנו להיות נוכחים ברגע הזה, כאן ועכשיו.

משקרים לעצמם

אף אחד לא אוהב אכזבות, אבל הדבר שכולנו כנראה הכי מתעבים הוא שקרים. אז למה אנחנו משקרים לעצמנו כל הזמן? אנשים אוהבים להכריז הכרזות גדולות, להרגיש את העוצמה בעשייה, מבלי לעשות שום דבר בפועל. היו בטוחים כי נקודת הפתיחה היא לא בהכרח ההתחלה הכי טובה שלכם. כחלק מהשקר, אנחנו נוטים לחשוב שלעיתים כל מה שיש לנו כעת הוא מספיק, אבל בפועל, חלומות מתגשמים באמצעות התפתחות הדרגתית ועבודה קשה לאורך זמן. עצרו מידי פעם להסתכל על הגינה הפורחת, טפחו על השכם ואמרו תודה, משם האחריות רק גדלה, תצטרכו להמשיך לעבר היעד הגדול הבא.


ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.