למצוא את האמת: 11 דברי אמת שעליכם לדעת

אתם יכולים לכופף ולסובב אותה. אתם יכולים לנצל אותה לרעה. אבל אפילו אלוהים לא יכול לשנות את האמת. זה אף פעם לא מאוחר מדי להביא שינוי בר קיימא על חייכם. לא משנה בנסיבות הנוכחיות של חייכם, לא משנה מה קרה בעבר שלכם, לא משנה הגיל, המין או המצב הסוציו אקונומי שלכם,  אנחנו יוצרים את המציאות שנרצה לחיות. כולנו חווים טרגדיות ממקור ראשון, אך עם זאת, בכולנו קיים הצורך לשמור על שמחת חיים ונחמה ללא קשר לכאבי העבר. רק מתוך מחויבותנו לשמור על תקווה בעולם הזה נוכל להתקדם למרות כל המכשולים. במאמר זה נוכל למצוא 11 אמיתות בסיסיות שיזכירו לנו כי איננו יכולים לברוח ממי שאנחנו או מהדברים שקרו לנו, אנחנו אחראים על מי שנרצה להיות ועל מי שאנחנו כיום. אנחנו אחראים על הפער בין שניהם. אנחנו רואים את הערך המדהים של הלמידה מכל פעולת חיים ומוצאים בה אמת ברורה להיותנו האנשים שבחרנו להיות – היום. ברגע הנוכחי הזה.

המדריך המלא Lifehacks


 

 

אם המפה אינה מסכימה עם הקרקע, המפה לא בסדר.

אנו מקבלים מפות נפשיות כילדים. הורים ומבוגרים אחרים אומרים לנו מה נכון ומה לא נכון – עם זאת לפעמים גם הם לא תמיד מבינים דברים לעומק. עכשיו כבוגרים, כאשר אנו מוצאים את המפות עליהם הסתמכנו על כל כך הרבה זמן, המפות אשר גרמו לנו ללכת לאיבוד בעבר וכעת, מכיילים אותן מחדש לשם יצירת מדריכי דרך אמינים המסתמכים על ניסיון, על כל מה שאנחנו יודעים כיום. בעזרת אמת ואומץ נדע כיצד להשתמש במפה ובמצפן האישי שלנו.

 

אנחנו מה שאנחנו עושים.

אנחנו לא מה שאנחנו חושבים, או מה שאנחנו מרגישים, או מה שאנחנו אומרים, אנחנו מה שאנחנו עושים. פעולות אכן חזקות יותר ממילים. אם אתם לא מרוצים מחלק מסוים של החיים שלכם, תתמקדו חזק על מה שיעשה אתכם מאושרים.


 

קשה להסיר על ידי היגיון רעיון לא הונח שם באמצעותו מלכתחילה.

מטבענו, אנחנו יצורים רגשיים. לעתים קרובות אנחנו מתנהלים ומגיבים מתך בסיס הרגשות שלנו, לא ההיגיון. רגשות הם נפלאים, אבל כאשר אנו קשורים מחשבה מסוימת או אמונה אליהם קול ההיגיון שלנו עשוי להיעלם. לרוב התנהגויות שליליות מונעות על ידי רגש, במקרים כאלו אנחנו עדיין חייבים למצוא דרך כדי לספק את הצורך הרגשי תוך השמת קץ להתנהגות ההרסנית.

 

תקופת ההתיישנות של טראומות הילדות שלנו פגה.

עבור חלק מאנשים, הילדות הייתה נעימה, כמעט אידילית. אבל עבור אחרים, כאשר חלה התעללות נפשית, פיזית, מינית או רגשית בילדותם, חשוב להכיר בכך ולעבד את זה עם איש מקצוע מיומן. לא משנה מהו העבר שלכם, שינוי הוא מהות החיים. כדי להתקדם בחיים אנחנו צריכים ללמוד לחיות בהווה.

Lifehacks מדריכים


 

כל מערכת יחסים היא תחת שליטה בידי האדם שהכי פחות אכפת לו.

מערכות יחסים נוטות להסתיים בדרך כלל בגלל ציפיות שלא סופקו. על מנת שתתקיים מערכת יחסים בריאה נדרש שוויון בין שני הצדדים, צמיחה הדדית ומרחב פתוח לביטוי, מחייה והתפתחות. על שני הצדדים מוטלת החובה לאהוב, להעניק אהבה באופן שווה, שניהם צריכים לעשות זאת, לא בגלל שהם חושבים שהם צריכים לעשות זאת, אלא בגלל שהם רוצים ומחויבים לעשות זאת אחד בעבור השני.

 

רגשות באים לביטוי בהתנהגות.

לא משנה כמה נתאמץ, אנחנו לא תמיד שולטים על מה שאנחנו חושבים או מרגישים. אבל, אנחנו יודעים אילו פעולות להסב לנו אושר, הנאה וביטחון. לכן, אנו עושים את הפעולות שגורמות לנו להרגיש טוב. כולנו רק רוצים להרגיש נאהבים, אך מעט מאוד פעמים מתבוננים על ההתנהגות הרגשית שלנו. האם נעמוד מאחורי כל מעשה שעשינו? בפעמים אחד נודה בעצם הטעות. בימים הקרובים בחרו לשים לב לדרך שבה אתם מרגישים אחרי שאתם מבצעים פעולה או חוזרים התנהגות מסוימת. אם אתם אוהבים את ההרגשה, עשו יותר מאותו הדבר. אם לא, שנו את ההתנהגות.


 

היו נועזים והכוחות האדירים של היקום יבואו לעזרתכם.

כאשר אנחנו מבקשים בקול עז מהיקום את מה שאנחנו רוצים לקבל, דבר נפלא קורה – היקום מגיב.

 

המושלם הוא האויב של הטוב.

אמנם חשוב לקבל שליטה על חיינו, אך זה יכול להיות בלתי אפשרי לנסות לשלוט בכל דבר בחיינו. האנרגיה שנשקיע בניסיון להפוך את הכול למושלם יכולה למנוע מאיתנו ליהנות מהחיים ואף לטשטש את הערך האמיתי של הדברים הטובים שנמצאים ממש מתחת לאפינו.

 

שתי השאלות החשובות ביותר של החיים הם “למה?” ו “למה לא?” החכמה היא לדעת איזה מהם לשאול ומתי.

ההבנה של הסיבות לכך שאנחנו עושים דברים מסוימים – היא הצעד הראשון לשינוי. עד שנבין מה מניע אותנו, מה אנחנו למעשה מקבלים מלחזור על התנהגות מסוימת, לא יהיה מומנטום להתחלת השינוי. כמו כן, בשאלה “למה לא?” אנחנו מתחילים להעריך את הסיכונים לעומת הגמול (הרווח) עצם שאילת השאלה יכולה להוביל ליצירת שינוי פרודוקטיבי בחיינו.

 

היתרונות הגדולים שלנו הם החולשות הגדולות ביותר שלנו.

אחד היתרונות הגדולים ביותר שלנו כבני אדם הם אכפתיות ורגישות – עם זאת, זאת גם יכולה להיות החולשה הכי גדולה שלנו. בעוד שיתרון זה עוזר לנו לבנות ולשמור על יחסים בריאים בחיינו, פעמים רבות זה גם הגורם הישיר לבעיות שלנו, מתוך האימפולסיביות הרגשית והתגובתיות שגורמות לנו להיות פחות יעילים בהתמודדות עם קונפליקטים.

 

בתי הכלא המאובטחים ביותר הם אלה שאנו בונים לעצמנו.

למה שינוי כל כך מפחיד אותנו? לעתים קרובות מדי מה שמחזיק אותנו תקועים היא האמונה שאנחנו לא יכולים להתקדם. האגו שלנו אומר לנו שאנחנו לא ראויים להיות משאת נפשנו. הפחד הזה, הכליאה הזאת, מונעת מאיתנו להשתחרר לחיות את החיים שאנו באמת רוצים. זכרו זאת: לפני שאנחנו יכולים לעשות משהו, אנחנו נהיה חייבים להיות מסוגלים לדמיין אותנו מבצעים אותו – בהצלחה. דמיינו מי ומה אתם רוצים להיות, לאחר מכן בחרו לפעול, זהו המפתח לשחרר את עצמנו ממה שעוצר אותנו מלהתקדם קדימה.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.