10 שיעורים משני חיים שלמדתי מאנתוני רובינס

האם אי פעם צפיתם בהרצאה של אנתוני רובינס? אולי ביקרתם באחד מכנסיו הנהדרים, בהם לא ניתן להתעלם מההתלהבות האדירה של הקהל, יחד כל המשתתפים נסחפים אל מימד המוטיבציה. אך כשההתלהבות יורדת, רבים שוכחים כיצד ליישם את השיעורים החשובים שהעניק. אחרי הכול אלו אנחנו שבוחרים אם לאמץ את השיעורים כדרך חיים או לראות בהם עוד קלישאה, אם אתם מעוניינים להביא שינוי אל תוך חייכם באמצעות מילים חזקות מפי אדם חזק, אנתוני רובינס הוא האיש, לפניכם 10 שיעורים משני חיים שניתן ללמוד מאנתוני רובינס, תיהנו.

המדריך המלא Lifehacks


הציפיות שלנו הן הבסיס להכרת תודה

אם אתם מחליפים את הציפיות הגרנדיוזיות בהכרת תודה, תוכלו להרגיש סיפוק אדיר. כאשר אנחנו אסירי תודה אנחנו מרגישים עשירים, ללא קשר לכסף שנח כרגע בחשבון הבנק שלנו. איך זה שלאנשים מסוימים פשוט לא נגמרת המוטיבציה? לא מזמן פגשתי אדם מבוגר בעל אנרגיות גבוהות יותר מאשר כל אדם אחר שהכרתי, למרות שבגילו הוא עשוי להיחשב קשיש. כששאלתי אותו מהו הסוד שלו, ענה לי שהוא תמיד אסיר תודה. במילים אחרות, הוא מטפח את יחסי התודה שלו עם עצמו. כמו שתייה ממעיין נצח, הוא לוגם ממעיין המוטיבציה הפנימי שלו, במקרים כאלו, אנתוני היה שואל אותנו – על מה אתם יכולים להיות אסירי תודה ברגע זה? נסו לשאול את עצמכם לעיתים קרובות שאלה זו ותוכלו להרגיש את להט האנרגיה בוער בכם.

איפה שהמיקוד עובר, האנרגיה זורמת

נוכחות מתקיימת ברגע, רגע מדויק המצריך ריכוז, שם אנחנו מרגישים חיים. ככל שאנחנו מקדישים יותר מיקוד ליותר רגעים בחיים כך אנחנו גדלים. אם נתמקד בצורה בה נוכל להעניק ערך רב יותר ללקוחות שלנו, נוכל למצוא בעקביות דרכים נוספות להעניק ערך רב יותר לחייהם. האפקט פועל גם בצורה שלילית, כך שאם נתמקד בתירוצים שלנו למה אנחנו לא יכולים להשיג משהו, נעצים את האמונה המגבילה יותר ויותר. אלפי אנשים נמצאים בסמינרים של אנתוני, יש באפשרותם לבחור באחת משני הדרכים הללו ולדבוק בה, כדי שנבין כיצד היא מתבטאת בחיינו עלינו להגיע לשורש החשיבה שלנו, כשנגיע לשורש זה, עלינו להבין מהי הסיבה העיקרית שמניעה את חיינו. הסיבה העיקרית שמניעה את המיקוד שלנו, כאשר נמצא את המקום הממוקד נוכל להזרים אליו את האנרגיה.


ידיעת התוצאה תביא ליישום מוצלח

כאשר אנחנו יודעים מהי התוצאה הרצויה נוכל לבנות סדר פעולות אותן יש לבצע כדי להגיע אל המטרה הסופית ביעילות ובמהירות רבה. חשבו, האם המטלות שאתם מבצעים במהלך היום מקדמות אתכם לעברה המטרה? האם אתם מתקדמים מספיק מהר? אם לא, כנראה שאתם צריכים לנסח מחדש את ההגדרה של תוצאה הרצויה. תוצאות ממוקדות יגיעו רק מתוך מטרה מדויקת.

לפעמים שינוי קטן הוא כל מה שאנחנו צריכים

בכדורגל, הבדל בין 2 ס”מ יכול להיות דיי קריטי כשמדובר בגול. את אותה המטאפורה ניתן ליישם גם בעסק, במערכות היחסים, בבריאות ובעניינים הכספים שלנו. לדוגמה, אולי אתם עשויים להרגיש יותר מחוברים עם האנשים בחייכם כאשר אתם לוחצים ידיים או מתחבקים, אולי אתם מרגישים שמיץ פירות נותן לכם יותר אנרגיה בכל בוקר מאשר קפה? כל אלו הם שינויים קטנים מאוד, שינויים של 2 ס”מ בלבד שעשויים להכניס הבדל משמעותי מאוד לחייכם. חשבו מהו השינוי הקטן שתוכלו לעשות כעת? שינוי קטן ובעל השפעה.

Lifehacks מדריכים


המחשבות, השפה תנועות הגוף משפיעות על הרגש

אנו יכולים לשלוט על המצבים הרגשיים שלנו עם תכנון ספציפי של האופן בו אנו משתמשים בגוף, מיקוד המחשבתי ובשפה שלנו. אם תעמדו בעמידה זקופה עם הראש מורם ותצעקו בגאווה “אנחנו אלופים” בזמן שתרימו ידיים לאוויר, בטוח שתרגישו כמו מנצחים. אך אם תשבו בכפיפות, עם הידיים שמוטות ותשאלו את עצמכם “למה אני כזה כישלון?, בטוח שתרגישו כמו לוזרים. נחשו מה? הצורה שבה אנשים חושבים, מדברים ואפילו מזיזים את הגוף משפיעה באופן ישיר על הרגשות שלהם. כדי להאציל כל רגע ולהביא את עצמכם לכדי הצלחה, אתם נדרשים להתנהג כמצליחנים. אתם מסוגלים לשלוט ברגשות שלכם לאורך זמן, הבחינו ביציבה שלכם, הבחינו במה אתם מתמקדים, באילו מילים אתם משתמשים כדי לתאר את החוויה הנוכחית? מה ניתן לעשות כעת כדי להביא לשדרוג של המצב הרגשי שלכם באמצעות מיקוד מחשבתי, שינוי שפה ושינוי התנועה?

6 הצרכים האנושיים הבסיסיים

לא משנה היכן אתם נמצאים בחיים, מה הרקע או הסיפור שלכם, אנתוני טוען שיש 6 צרכים אנושיים בסיסיים שכולנו חולקים. אותם צרכים מנהלים את חיינו באופן תת הכרתי (בלתי מודע), עם זאת, אנחנו בדרך כלל מודעים ל-2 מתוך 6 הצרכים הללו, על פי הם אנחנו נוטים לסנן את הבחירות שמעצבות את חיינו.


להלן 6 הצרכים האנושיים הבסיסיים על פי אנתוני רובינס –

 1. וודאות וביטחון – ידיעה כי אנחנו יכולים להימנע מכאב ולהשיג הנאה
 2. אי ודאות ומגוון – חיפוש אחר השינוי, הידיעה וגירויים חדשים
 3. משמעות – הרגשה של ייחוד, חשיבות, צורך מהאחר
 4. חיבור ואהבה – תחושה חזקה של קרבה או איחוד עם מישהו או משהו
 5. צמיחת אישית – הרחבת הקיבולת, יכולת או הבנה
 6. תרומה – תחושת שייכות, נתינה, ותמיכה חיצונית

אדם עלול לענות על כמה מהצרכים הבסיסיים בעת ביצוע פעולה אחת. לדוגמה, עישון סיגריה, הרגל מוכר של אנשים רבים, הכולל רמה חזקה של וודאות וביטחון, חיבור ומציאת משמעות אישית דרך עישון הסיגריה. נשמע לכם הגיוני? הראי כל הפעולות שאנחנו מבצעים מגיעות מתוך מקור פנימי עמוק כלשהו, בזמן שאנשים מעשנים את הסיגריה הם יכולים להרגיש רוגע, שמעניק וודאות וביטחון, הם יכולים להרגיש משמעות, שונים ומיוחדים בעיני החברה או אולי גם לראות בעישון הסיגריה משמעות אישית כמעיין הבנה עמוקה של הדברים. כאן מתקיים גם צורך כמו צמיחה אישית ועוד…  אנתוני טוען כי בכל פעם שיש לנו הרגל, רגש או מחשבה נוכל לקשר אליה לפחות 3 צרכים אישיים בסיסיים, אם אנחנו מצליחים לקשר יותר מ-3 כנראה שאנחנו בגבול ההתמכרות. הדרך המהירה ביותר לשבור התמכרות היא להחליף את ההתמכרות עם פעולה חיובית אחרת אשר עונה על אותם צרכים זהים.

החלטות עשויות להוביל לגורל

זה לא הנסיבות שחורצות את גורלנו, אלא על ההחלטות שאנו מקבלים, כי למעשה כל החלטה שאנחנו מקבלים מובילה אותנו לתוצאה. לפעמים היא הפיכה ולפעמים אין ברירה אלא לקבל אותה כמציאות. עם זאת, ישנם 3 החלטות שכל האנשים מקבלים, במודע או לא במודע והן – במה אנחנו הולכים להתמקד, מה זה אומר לנו ומה אנחנו הולכים לעשות בקשר לזה? כל אחת מההחלטות הללו עשויה להוביל לגורל שונה. חישבו, מהם ההחלטות הגדולות שקיבלתם בחייכם? האם התוצאה הייתה רצויה? בצעו את בדיקת 3 ההחלטות והבינו כיצד ניתן לפעול להבא.

3 מנדטים של מנהיג

שלושת המנדטים של מנהיג מתמקדים בבחינת המצב בו אנחנו נמצאים, זאת בכדי להפיג ממנו את המיטב,
אלו למעשה 3 נגזרות שניתן להשתמש בהם כדי להביא את עצמנו להתפתחות אישית והאצלת כל סיטואציה.

3 המנדטים של מנהיג על פי השלבים

 1. צפייה במצב סטטי הנראה מנקודת המבט האישית שלנו.
 2. הגדרת המצב טוב יותר ממה שהוא.
 3. הבחירה לראות את המצב האופטימאלי ביותר מנקודת המבט האישית שלנו.
  חפשו אחר התחום בו תוכלו ליישם את 3 המנדטים של כל מנהיג, כדי להוציא מכל תהליך, פעולה וסיטואציה את המיטב. דמיינו את המצב האופטימאלי ביותר, כך תוכלו להשיג תוצאות טובות יותר, תוכלו לקבל הערכה נקודתית ממצבים קיימים ולדעת מה עליכם לעשות כיצד להשתפר.

ההצלחה משאירה רמזים

רוצים להאיץ את התוצאות שאתם רוצים להשיג בחיים שלכם? סביר להניח, שיש מישהו שכבר השיג את מה שאתם רוצים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לחפש אחר מודל מתאים ולהבין כיצד הוא עשה זאת. כך תוכלו להגיע לתוצאות טובות יותר בזמן קצר, מאשר לעבור את תהליך הניסוי והטעייה. אנתוני ממליץ על פיתוח מיומנות אישית, בה תהפכו להיות האנשים המיומנים ביותר באותו התחום. לשם כך עליכם לחשוב, מה הייתם רוצים להשיג בחייכם עכשיו? מי השיג זאת כבר? מה תוכלו ללמוד ממנו כדי להשיג את התוצאה שאתם רוצים כבר עכשיו?

שנו את הסיפור שלכם ותוכלו לשנות את חייכם

לכולנו יש סיפור חיים. רוב הזמן, אותו סיפור מתבטא דרכנו באופן לא מודע. לדוגמה, כשאנשים שואלים אותנו שאלות שנתפסות כשגרתיות לכאורה כמו – “איך היום שלכם עד כה?” התשובה שלנו היא סך כל הידע והניסיון שמתבטאים דרכנו. רק לנו יש את היכולת להגדיר את הסיפור שלנו, ייתכן שלא נוכל לשנות את האירועים או הנסיבות של הדברים שהתרחשו בחיינו, אבל אנחנו בהחלט מסוגלים לבחור את המשמעות שלהם בעבור עצמנו.

 

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.