מדוע חשוב לשתות מים בזמן הנכון כדי להישאר בריאים

איש אשר עסוק מדי כדי לטפל בבריאותו הוא כמו מכונאי העסוק מדי כדי לטפל בכליו, כולנו יודעים שעם הזמן גינה לא מטופחת תהפוך לנבולה, מכונה לא משומנת תהפוך לחלודה וגוף לא בריא יהפוך חולה. למרות ההבנה הבסיסית הזאת שיש לכולנו, נראה שיש לנו תירוצים רבים בעבור הדיאטה, אנחנו מתקשים לשנות את הרגלים קבועים הקשורים בשתייה ומזון. תמיד מנסים להציב אתגר קטן, לקבוע יום בשבוע, אבל שוב, זה לא מתממש, המטרה לא מושגת. הרגלים חשובים כמו שתיית מים נלקחים בחשבון פעמים מעטות מאוד, דבר שמביא את רוב בני האדם להיות במצב מתמיד של התייבשות. למרות זאת, את השינוי הקטן והמשמעותי הזה, ניתן לעשות עוד היום, כעת נלמד מדוע חשוב לשתות מים בכמות הנכונה ומהם הזמנים הנכונים לכך, בכדי להישאר בריאים. תיהנו.

המדריך המלא Lifehacks


להתחיל לשתות מים מתוך הרגל

ישנם יתרונות נפלאים לשתיית מים. עם זאת, אנשים רבים לא מסוגלים להכיל מים לדבריהם, הטעם שונה מכל דבר שהכירו. אנחנו מציעים, להפוך את זה להרגל. עם הזמן המים יהפכו לטעימים, הנקודה החשובה כאן היא עקביות. אם אתם מאמצים את ההרגל רק פעם או פעמיים בשבוע, אתם לא הולכים ליהנות משום הטבות. הרגל טוב כמו שתיית מים, מחייב אותנו להפוך אותו להרגל יום יומי קבוע. בחרו לשתות לפחות כ-3 ליטר מים ביום, התחילו לשתות מים בכל פעם שאתם מתעוררים, חשים רעב פתאומי, רצון עז לנשנש ותוכלו לראות כיצד דביקות בהרגל מאפשרת לכם ליהנות מחיים בריאים וארוכים.

לומר שלום ולא להתראות למחלות

מחלות עונתיות הולכות לתקוף אותנו פעמים רבות, כדי להתמודד איתן, חשוב לשמור על הידרציה גבוה. קחו כדוגמה את העם היפני. הטיפול במים על פי חוכמתם מונע מחלות רבות, ככל שמרחיקים לכת, נראה שדווקא ביפן אנשים רבים נוטים לחיות מעבר למאה שנה, למעשה כיום יותר מ -50,000 בני מאה חיים ביפן. מספר מדהים, לא?


שתיית מים בזמן הנכון ממקסמת את יעילותו של גוף האדם

קמתם? עצרו הכול! אין לצחצח שיניים, עדיין. כעת נסו לשתות כחצי ליטר מים, בדרך זו אתם מפחיתים את כמות הפלואוריד שעשויה להיכנס אל גופכם בשל צחצוח השיניים. למה אנחנו עושים זאת? בזמן השינה גופנו אוגר נוזלים, אך כיוון שלא צרכנו מים במשך 8 שעות בממוצע, גופנו זקוק למקור מים מידיי. רבים מאיתנו שוכחים לשתות מים ובכך הופכים תשושים יותר במהלך היום. בנוסף, נסו להימנע מאכילה של כל מזון או משקה לאחר צחצוח השיניים, נסו להחזיק כך במשך שעה, לאחר מכן איכלו ארוחת בוקר מתונה וחכו כשעתיים עד לאכילה של הארוחה הבאה. גופנו זקוק להידרציה קבועה, קבלה קבועה של נוזלים, בכדי שהמערכת הפיזית שלנו לא תאחז בתאי שומן, דבר שלרוב מפתח תחושת רעב. רוצים לנחש מהם התוצאות של אחיזה בתאי שומן? התשובה היא כמובן – השמנת יתר.

מתי הזמן הכי טוב לשתות מים ומדוע?

שתי כוסות מים בבוקר לאחר ההתעוררות כדי לעורר את הגוף, להעיר את הקיבה ולחדש פעילות של איברים פנימיים אחרים. בהמשך היום הקפידו לשתות כוס אחת של מים בטווח של בין שעה לחצי שעה לפני כל ארוחה, העדיפו להימנע משתיית מים בזמן הארוחה וזמן זהה לאחר גמר כל ארוחה. מים ומזון לא בעלי אותו אחוז חומציות בקיבה, כך כאשר הם נפגשים בעת הארוחה תהליך העיכול הופך איטי יותר וקשה בעבור הגוף. כדי לייעל תהליכים גופניים, שמרו על מאזן תקין של חומציות בקיבה והידרציה גבוה של מים. בנוסף, שתו כוס מים בעודכם עושים אמבט, מים עוזרים למנוע לחץ דם גבוה, שלרוב עולה בעת שהייה במקור מים חם במשך זמן מה, תחושה שמאופיינת לרוב בסחרחורת, תשישות ודפיקות לב מהירות. מזדהים? אנחנו בטוחים שכן. המשיכו ושתו כוס אחת של מים לפני הכניסה לשינה! לא תאמינו אבל כוס אחת של מים בלבד עוזרת למנוע את הסיכונים ללקות בשבץ והתקפי לב. לקבלת אנרגיה, בחרו לערבב קצת מים עם מיץ לימון טרי, שתיית מים עם מיץ לימון סחוט טרי יכולה להעיר את הגוף במהרה. מים עם לימון מסייעים בוויסות חילוף החומרים בגוף ובנוסף תכולת הסיבים הגבוה המצויה בלימונים מספקת הרגשה של מילוי ושובע ומונעת התעוררות של תחושות רעב מוקדמת.

Lifehacks מדריכים


ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.