עדיף מוקדם מאשר מאוחר: 9 דברים שצריך ללמוד לפני שיהיה מאוחר מידי

אף אחד לא רוצה להצטער על דברים שהיה יכול ללמוד מן העבר, עם זאת, תמיד עדיף ללמוד אותם מוקדם מאשר מאוחר. לפעמים אנחנו יכולים לעבור חיים שלמים ללא מודעות לאותם מצבים קריטיים אשר עשויים לעצב את דמותנו. כולנו רוצים לשפר את החוויה הכללית של חיינו, להפוך אותה לאידיאלית, אך לא פעם אנחנו נמנעים משיעורים המצטיירים כפחדים בראשנו. פחדים המעוניינים להפגיש אותנו עם שיעורים הכרחיים למהלך חיינו. במאמר זה, נלמד כיצד לקבל את אותם השיעורים על עצמנו ונאמץ 9 לקחים חשובים לחיים שעשויים לשנות לטובה את הדרך שבה אתם רואים אותם, תיהנו.

המדריך המלא Lifehacks


 

להיות נוכח כאן ועכשיו

אנחנו מבלים כל כך הרבה זמן בניסיון להחיות את זיכרונות העבר, לעיתים אנחנו פשוט שוקעים במחשבות על איך זה היה יכול להיות עד כדי שכחה של הרגע הנוכחי. אנו שוכחים לחוות את הרגע הנוכחי. הרגע הנוכחי הוא מה שקורה עכשיו. אושר יכול להתקיים רק ברגעי ההווה – העבר נעלם והעתיד עדיין לא הגיע, לכן כל מה שיהיה לנו, הוא רגע ההווה.

יש לנו מנהג קטן וסמוי, בו מוחנו עסוק בריצה במהירות של מאה קמ”ש לעבר העתיד, דבר שמונע מאיתנו להיות כאן ועכשיו. נסו לעצור הכול ולהסתכל סביבכם, לראות מה קורה עכשיו, להיות מודעים להימצאותכם ממש ברגע זה. נסו להיות מודעים לנשימה שלכם, ברגע שתתחילו לעשות זאת, תוכלו לראות את העולם באור אחר. שום רגע לא יחמוק מכם.


לחיות חיים של אחרים

החברה או הציפיות של המשפחה שלנו נוטות לגרום לנו לחשוב שיש דברים שאנחנו צריכים לעשות, כמו כולם. הדברים האלה מסתכמים במסלול קבוע שהדור הישן הלך בו, כמו ללכת לאוניברסיטה, להתחתן ובעיקר לוותר על החלומות האישיים, כי מי באמת עושה כסף מחלומות? לכולנו יש אישורים בראש, רצונות שהאמנו שהם שלנו, שם בשבילנו. אך כשחושבים עליהם לעומק מגלים שהם רחוקים מהמציאות אותה נרצה לחיות. חשבו מי בדיוק הצהיר את ההצהרות הללו? ממי בדיוק אנחנו מנסים לקבל אישור? אם אתם חיים את החיים שלכם הדרך היחידה להיות מאושרים היא לבחור בעצמכם את שתרצו לעשות. הפסיקו להגביל את עצמכם בשל ציפיות של אנשים אחרים, אלו החיים שלכם ולא של אף אחד אחר.

ניפוח בעיות

המוח שלנו הוא מלך הטריקים, אלוף האשליות ומומחה בשיטוי עצמי, לרוב במקרים מסוימים הוא אף יכול לעבוד נגדנו. עם הזמן אנחנו עשויים לפתח פחדים או הרגלים גרועים אשר באדיבותם אנחנו מונעים מעצמנו לחיות את החיים במלואם. כך אנחנו גורמים להיווצרות בעיות לעתים קרובות, בעיות שהופכות לגדולות הרבה יותר ממה שהן באמת. זה הכול עניין של פרספקטיבה. כמה פעמים חשבתם שמשהו רע עשוי להתרחש, אך לאורך זמן המחשבות הרעות התנדפו. הסיבה לכך שגורה במודעות, החלק הבלתי מודע בראש שלנו – הפחד, אוהב להשתלט ולקחת פיקוד, לפוצץ את הראש בדאגות ובעיות שלא באמת קיימות. בפעם הבאה שמקרה כזה קורה העירו את הצד המודע, בקשו ממנו להתערב ולקחת פיקוד, הזמינו את עצמכם להקשיב ולענות בכנות על שאלות כמו “מה הדבר הגרוע ביותר שעלול להתרחש? האם אני באמת מפחד מ…” רוב הזמן התשובה תפתיע אתכם, היא כנראה תהיה “לא” ותדאג לחסל כל חשש מיותר.

Lifehacks מדריכים


להתמודד עם הפחדים

לכולנו יש פחדים – חלקם מוצדקים וחלקם לא – אבל בגדול כולנו צריכים להתמודד עם הפחדים שלנו בבוא הזמן. זה כמעט בלתי נמנע שהפחדים שלנו יבואו וידפקו שוב ושוב על הדלת, אז למה שלא נחבק אותם במקום לטרוק להם את הדלת בפרצוף? פחד – הוא הזדמנות לפיתוח מודעות, הוא מספר לנו על הזדמנות לגדול. זכרו כי רוב של הפחדים שלנו הם רק תוצר של המוח. הם לא קיימים באמת. כאשר אנחנו מתחיל להבין את זה, נוכל להתעמת עם הפחדים העמוקים ביותר שלנו. עם הזמן אנחנו עשויים לגלות כי מה שראינו כמפחיד או מאיים הפך קל וטבעי מתמיד.

חיים בקצב מהיר

כשאנחנו צעירים, אנו נוטים לכוון גבוה ורוצים שהכול יהיה מהיר. אנחנו מצפים לתוצאות מידיות, דבר שמתבטא בהגדרת המטרות שלנו. סוד ההצלחה נמצא צעדים קטנים המובילים לשינויים גדולים. המטרות שלנו שם כדי לעזור לנו לגדול וההצלחה היא ערך מוסף, לכן היא דורשת זמן והתמדה, כך שזה בלתי נמנע שדברים אשר מתרחשים מהר לא יעניקו לנו ערך לימודי, רק תחושת הישג. זכרו, הגדירו מטרות קטנות אשר יקדמו אתכם לעבר החלומות שלכם בדרך הנכונה, לא משנה כמה זמן זה עשוי לקחת.


להיות חבר של עצמך

פעמים רבות אנחנו נסחפים אחרי הסחות דעת, דעות ועיסוקים שונים. העבודה לוחצת, הטלפון מצלצל ללא הרף וכל אלו הם עוד הסחת דעת שמונעת מאיתנו לחשוב בצלילות. האם לעיתים קרובות אתם מקבלים החלטות שגויות? לא מבוססות מחשבה, או אולי אומרים דברים סותרים שלא מייצגים אתכם כפרסונה? כן זה קורה, בעולם של צעירים ומבוגרים גם יחד, פעמים רבות אין לנו את הפנאי או הזמן להיות חברים של עצמנו. זה קל להאשים את כל הסחות הדעת, הטלפונים החכמים, הפייסבוק ואפילו הרצון להיות סביב אנשים, אבל זאת רק הבחירה שלנו. גם 10 דקות לפני השינה של שיחה אינטימית יכולים לעשות את ההבדל, פיתוח תחביב יומי או שבועי יכולים להעניק הרבה שקט וקרקוע, חזרה למקורות, חידוד האופי האישי. לכן, אל תזלזלו בשקט, הקדישו לעצמכם מנת שקט יומית.

להעריך כל דבר בחיים

אחד הלקחים הכי חשובים בחיים הוא הערכה. ככל שאנחנו מתבגרים, כך אנו לומדים להעריך את הדברים החשובים בחיים שלנו כוללים אנשים, חוויות, לקחים שלמדנו ואף רכוש שברשותנו. ככל שנקדים להעריך ולהטמיע את ההרגל הזה בשלב מוקדם בחיים כן ייטב עמנו, כי הכרת תודה והערכה היא המפתח האמיתי לאושר אישי. ככל שהרצון להתקדם והערכה של הדברים הפשוטים נכנסים לכל רובד חיינו, גם לתוך חיי היום יום שלנו, כך נהיה מסוגלים לחיות את הרגע הנוכחי מתוך הודיה גדולה על מה שיש ברשותנו. דבר שיהפוך את חיינו לנהדרים ומלאי אושר. אם אתם זוכים למקלחת חמה כל בוקר, אנשים טובים סביבכם, חיית מחמד אוהבת ואפילו איש שיחה אחד, למדו להעריך את השפע המצוי בקרבכם.

להפגיש את עצמך עם השיעור

אם יכולתם לבחור “לעבור שיעור” שיעצב את דמותכם לנצח לא הייתם בוחרים בו מרצון? רוב האנשים נותנים לחיים להפגיש אותם עם שיעורים באופן שרירותי, הם אינם יוזמים באופן מודע את המהלך, הם לא לוקחים את האחריות על בחירת השיעור אותו ירצו לחוות, אלא יוצאים למסע בו הם דגים בחכה שיעורים אקראיים. אם הייתם יודעים את כל מהלכו של השיעור, האופן לטיפול והתוצאה הרצויה, האם הייתם בוחרים לחוות אותו? כנראה שכן, זה לא שהכול ידוע מראש, אבל זה הרבה יותר קל לקבל על עצמך שיעור מאשר להיות מופתע מאחד. איפה זה מתחיל? זה מתחיל במקומות החשוכים ביותר שלנו, מהם אנחנו נמנעים. אלו הדברים שקוראים לנו לגדול, להפוך לגרסה הטובה ביותר שלנו. בחירת השיעור היא כמו קפיצה למים העמוקים, היא מאתגרת ומפחידה אבל בעיקר גורמת לנו להבין כמה כוח טמון בנו, כמה כל מה שחשבנו אודות עצמנו שגוי.

לא חייבים ללמוד מתוך כאב

רוב האנשים בטוחים שהם צריכים ללמוד משהו מתוך כאב. לאבד מישהו קרוב כדי להעריך, להיכשל כדי להצליח וכדומה. זוהי אמונה שגויה למדי אשר מגבילה אותנו. היא מונעת מאיתנו להעניק רגש ומודעות לדברים שנראים בעינינו כמובנים מאליו, אין סיבה שנאבד אותם כדי שנלמד להעריך.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.