צמחי מרפא – 6 צמחי מרפא לחיים ללא תרופות

איך הגיעו התרופות לעולם? ומהו מקומן? כשעוצמים את העיניים ומדמיינים את אבות אבותינו, נראה שלהם לא היה ארון תרופות שהכיל אקמול או קל בטן. רגע, אז מה בעצם הם היו עושים במקרה של כאב ראש או שלשולים? אתם יודעים את התשובה – פונים לטבע. עם זאת, במרוץ השנים התרחשו כמה שינויים, נראה שכל התרופות המודרניות נולדו כתחליפים לתרופות האמיתיות שמספק הטבע. למרות היותם חסרות משווקים, הסודות של אימא אדמה לא חייבים מיתוג, אנחנו כאן כדי ללמוד יחד כיצד ניתן להביא ריפוי טבעי מן הטבע אל תוך חיינו, ללא תרופות מרשם או קפסולות. הצטרפו אלינו במסע המרתק אודות צמחי מרפא. לפניכם 6 צמחי מרפא נגישים אשר פזורים בחצרות, בשדות וברחבי מדינתנו היפה, ללא צורך בקנייה, אשר קוראים לנו להשתמש ביכולותיהם המרפאות, תיהנו.

המדריך המלא Lifehacks


אלת המסטיק

אלת המסטיק הינו צמח נפוץ בארצנו הקטנה, תוכלו למצוא אותו על האדמה כיאה לשיח. בתור צמח מרפא שימושיו לרוב מתרכזים סביב עצירת דימומים. לשם טיפול בדימומים פנימיים לרוב נשתמש בו לטיפול בבעיות גניקולוגיות כמו ריפוי שטפי דם מהרחם או הרגעת צירים, אך למעשה ניתן להשתמש בו במקרים בהם יש דימום חיצוני מיידי, על ידי לעיסת אחד מעלי הצמח והצמדתו לחתך או הדימום. למה אתם חייבים אותו בהישג יד? צמח אלת המסטיק הוא תחליף נהדר לפלסטרים ועוזר לעצור דימומים ברגע, גם דימומי חניכיים. יותר מכך, אלת המסטיק מומחה בטיפול בזיהומי קיבה (הליקובקטר) וטפילים אחרים.

רוזמרין

מטושטשים? חסרי ריכוז? חשים עייפות יתר? אתם יודעים את התשובה – רוזמרין. פרט להיותו תבלין מדהים לרוזמרין יש יכולת מופלאה לחדד ולפקס את הריכוז. איך ניתן לצרוך אותו לשם כך? באמצעות חליטה. בנוסף תשמחו לדעת שריחו החזק משמש גם להרחקת מזיקים וחרקים, מעולה לטיפול בכינים ומחייה את השיער. עם זאת, גם אחראי על שיפור מחזור הדם דבר שעשוי להשאיר את הגוף שלנו חמים בימים הקרים של החורף.


פיגם מצוי

במשך אלפי שנים שימש הפיגם המצוי לעידוד הפלות בנשים בשל היותו מכווץ רחמי, לכן לא מומלץ להשתמש בו בהריון או בזמן הנקה. למרות זאת, נראה שפיגם מצוי הוא צמח חובה בכל בית, מפני שהוא מטפל כמעט בכל דבר. מטיפול בטחורים, כאבי שרירים קשים ואף כאבי מפרקים זאת על ידי הגברת טונוס הוורידים בגוף. בנוסף הוא נוגד קרישת דם ומשמש לטיפול בהתקפי פאניקה קשים. נראה שגם תחלואות כמו כאב ראש קטן או דלקת אוזניים יכולות להפטר בעזרת הפיגם המצוי ועל כן ניתן להכתירו כצמח מרפא בעל תכונות על.

מרווה

הצינון שוב חזר? הסינוסים נסתמו? תגידו להתראות לצינון ושלום לגברת ה”מרווה”. מרווה ידועה ביכולתה הנהדרת – לייבש! ולא סתם לייבש, לייבש נזלת. מעולה בעבור סינוסיטיס וצינון תקופתי, איך ניתן לצרוך אותה? באמצעות חליטה פשוטה של עלי המרווה. המרווה ידועה כמטהרת אנרגטית ופיזית, טובה לטיפול בכאבי בטן חמורים וזיהומי קיבה, נפיחויות, גזים ואפילו טיפול בשלשולים. חשוב לדעת! כי מרווה לא מומלצת לשימוש במהלך הריון והנקה.

Lifehacks מדריכים


שיח אברהם מצוי

בעבר שימש כצמח כאות המעיד על צניעות ושמירה על בתולין. נשים בעולם העתיק היו נוהגות לפזר את ענפי הצמח בחדרן לאות שמירה על צניעותן ואילו פירות הצמח הונחו על מיטותיהם של חיילים היוצאים לקרב כאות נאמנות. כיום הצמח משמש לאיזון הורמונאלי אצל נשים, מגביר תפוקת חלב אצל נשים בהריון, מטפל בכאבי ראש, כאבי מפרקים ואפילו הרעלות. נהדר לחיזוק שורשי השיער ולשיפור הראייה. ניתן להכין מפרחיו ועליו שמן על בסיס שמן זית ולמרוח על שורשי השיער והמפרקים.

לבנדר

למה לבנדר? נשמח לגלות לכם סוד כמוס של הלבנדר והוא – היכולת להרחיק יתושים. שימו סוף למזיקים באמצעות רכישה שמן אתרי של לבנדר, אין צורך בשימוש ב”חומר רב” כמה נקודות במקומות אסטרטגיים כבר יעשו את העבודה. בכל מה שקשור לטיפוח העור, צמח הלבנדר עושה את העבודה, הוא מזרז החלמה של פצעים שטחיים וכוויות, מטפל ביובש חריף בעור ועשוי למנוע מוות בטרם עת של נקודות עור הצוברות שפשוף תמידי כמו כפות הרגליים ומרפקים.


ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.