10 סרטונים שישנו לכם את החיים

רוצים ללמוד משהו חדש? מחפשים מידע שיפתח לכם קצת את הראש והתודעה? זוהי הזדמנות נהדרת לצפות באחד מתוך 10 הסרטונים מעוררי החשיבה שאספנו בעבורכם במאמר זה. מרעיונות מהפכניים עד צורות חשיבה שונות, סרטונים אלו מאפשרים לנו להשאיל או לאמץ את תפיסות העולם של הוגי דעות שונים. מידע זה עשוי להשפיע ולשנות את חייכם, אם תהיו מוכנים לכך, יחד נוכל לשנות את המחר והעולם כולו, תיהנו.

המדריך המלא Lifehacks


ביל היקס – זאת רק נסיעה


ביל היקס שהיה אמן וסטנדאפיסט, נחשב לאחד המבקרים החברתיים והפילוסופים הקומיים הגדולים ביותר, כחלק מהרצאותיו נהג למתוח ביקורת ולהציג את האמת בצורה מדויקת ומצחיקה. בסרטון זה תוכלו להיחשף לאחד מרעיונותיו מעוררי המחשבה אודות תפיסת חיינו. ביל מציג בצורה נהדרת את התמונה שהחיים הם למעשה רק נסיעה קצרה, הם צריך להיות “לקוחים” ברצינות רבה ובהחלט ניתנים לשינוי בכל רגע שרק נרצה.

אמילי וופניק – מדוע לחלקנו אין ייעוד אמיתי אחדסרטון מעניין מאוד מבית סרטוני TED, אמילי וופניק מעלה לדיון את השאלה שילדים רבים נשאלים ומבוגרים רבים צריכים להתמודד איתה – “מה תרצה להיות כשתהיה גדול?” ובכן, אם אינכם בטוחים שאתם רוצים לעשות רק דבר אחד למשך שארית חייכם, כנראה שאתם לא לבד. אמילי מציגה את התמונה השגויה שנתפסת על ידי החברה בה הרעיון של התמקדות בעיסוק חיים אחד מוצג בצורה רומנטית כ”גורל” או “ייעוד אמיתי אחד” כשלמעשה בפועל יכולים להיות לכם אין ספור ייעודים ועיסוקים שונים. 


סימון סינק – איך מנהיגים גדולים מעוררים השראה ופעולה


זהו סרטון נוסף מבית סרטוני TED, העולה על כמעט 25 מיליון צפיות. בסרטון זה סימון סינק מציג מודל פשוט אך עוצמתי המסביר כיצד ניתן לעורר השראה על ידי מנהיגות, בעזרת “מעגל הזהב” שמתבסס על ביולוגיה ומבנה המוח. על ידי מתן דוגמאות מוכרות מהעולם המשותף של כולנו, כמו חבר “אפל”, סימון ממחיש כיצד ניתן להניע אנשים לפעולה, במקרה של חברת “אפל” לרכישה. מתוך כך ניתן להבין את ההבדל העיקרי בין “מנהיגים” ל-“אלו שמנהיגים”.

לס בראון – זה לא נגמר עד שאנצח


בסרטון קלאסי זה של לס בראון הוא עושה שוב, את הדבר שהוא עושה הכי טוב, זריקת מוטיבציה שמעודדת אנשים רבים להפוך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם. על ידי שיתוף סיפורו האישי, הוא מצליח להמחיש באופן מדויק עד כמה החיים הולכים לנסות לשחק ולהביס אותנו כל פעם מחדש. הוא מוכיח שלא משנה איזו נקודת פתיחה יש לנו בחיים, עם מספיק רצון כל חלום יכול להפוך למציאות.

Lifehacks מדריכים


אלן ווטס – התודעה/המחשבה


בסרטון נהדר זה אלן ווטס מתאר את מה שנראה לעיתים כמו המציאות של כולנו, בה אנחנו מקדישים את חיינו כדי להעסיק את דעתנו, כיוון שכולנו לבסוף מכורים למחשבות. ווטס מציג כמה שאלות קיומיות מעניינות, כמו “מדוע אנחנו רוצים לברוח מעצמנו?”  ומסביר על הדרך שבה כולנו לעיתים זקוקים להתנתקות מהמחשבות ולהתחברות מחדש כדי להמשיך ולנהל חיים “שפויים”.

אנתוני רובינס – למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים

סרטון מעורר השראה זה הוא סרטון נוסף מבית TED, בו מרצה אנתוני רובינס על הכוחות שמעצבים את המציאות שלנו. הוא טוען שתפיסת העולם שלנו היא זאת שמעצבת אותנו לטווח הארוך, זהו הדבר שגורם לאנשים להחליט החלטות. הוא מוסיף כי רק כאשר נמצא את הרגש המתאים להתחבר אליו נוכל למצוא את הדרך להצליח, רגשות מייצרים פעולות, כך שהכוח להצלחה לא בהכרח נתון ביכולות שלנו אלא ברמת התודעה שלנו. רוב האנשים חושבים שסיפור חייהם הוא גורלם, העבר שלהם שווה לעתיד, זה נכון רק במידה ובוחרים לחיות את זה. האמת על פי דברי רובינס היא ש”החלטה היא העוצמה המוחלטת” ורק לה יש את האפשרות לשנות את חייכם.


האמת על בתי הספר – “חכמים מספיק כדי לבצע פעולות”

סרטון זה מסביר בצורה ברורה את האמת המסתתרת מאחורי מוסדות החינוך בעולם. בה ילדים מבלים את מירב השנים היפות החשובות ביותר בחייהם, אך בפעול יוצאים ללא שום כישורים לחיים. סרטון זה אומנם שונה מרוב הסרטונים אך הוא מראה בצורה מדויקת את האמת שטייחו בתארים ותעודות.

טרנס מק’קנה – לדרוש בעלות בחזרה על המוח שלנו

טרנס מק’קנה הנהדר מציג בסרטון זה את טענותיו כי אנחנו חייבים לקבל בעלות בחזרה על מוחנו. לשם כך עלינו להפסיק לצרוך את מידע מהעיתונים ומהתקשורת ולהתחיל ליצור תרבות מידע משלנו. כיוון והדברים הרלוונטיים ביותר בעבור העולם שלנו הוא אנחנו, כאשר אנחנו מתעניינים בתקשורת, במגזינים או בטלוויזיה אנחנו מאבדים מכוחנו.

סטיב ג’ובס – “לחבר את הנקודות”

זהו אחד מהנאומים המרשימים ביותר שתשמעו, סטיב ג’ובס נואם באוניברסיטת סטנפורד בשנת 2005. סטיב מזכיר לנו שאין דבר בעל ערך יותר מאשר הזמן שלנו, שאסור לנו לעולם לתת לדעות של אחרים להשתיק את הקול הפנימי שלנו. מלמד אותנו שיעור חשוב המוכיח כיצד לבסוף כל הנקודות מתחברות.

50 דברים שהייתי אומר לעצמי הצעיר יותר

“אל תחשבו כל כך הרבה. לפעמים זה בסדר פשוט להיות.” אם הייתם יכולים לשלוח מסר אל עצמכם הצעיר יותר – מה הוא היה? בסרטון זה תוכלו למצוא 50 דברים שהיינו אומרים לאני הצעיר שלנו, כמובן שזה אף פעם לא מאוחר מידיי להגיד.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.