14 דרכים לטייל בחינם או במינימום עלויות

האם המשפט “אם לטייל היה דבר חינמי כנראה שלא הייתם רואים אותי שוב?” מוכר לכם, סביר להניח שלא פעם שקלתם לעזוב הכול ולצאת לטייל. זה אולי שהזמינות הכלכלית היא שהשאירה אתכם כאן, העבודה הנוחה, ההתחייבויות ואולי אפילו שגרת החיים, עם זאת, רובנו עדיין יוצאים לטיול שנתי, עם המשפחה והילדים, דבר בלתי נמנע, מהנה, העולה לנו כסף ומאמץ רב. כיצד נוכל להפוך את הטיול השנתי למוזל יותר מבלי לגרוע בחוויה? במאמר זה נרצה לסקור עמכם 14 אפשרויות חינמיות או בעלות מופחתת לטיול עם המשפחה או כאינדיבידואלים, כך שאם אתם אחרי צבא או בעלי משפחה מרובת ילדים כל האפשרויות במאמר רלוונטיות בעבורכם. מי אמר שזה לא אפשרי לטייל בחינם? לפניכם 14 דרכים לטייל בחינם או כמעט ללא כסף, תיהנו.

המדריך המלא Lifehacks


הצטרפו לתוכניות התנדבות

ישנם ארגוני מתנדבים רבים שיאפשרו לכם לנסוע למדינות שונות על פי בחירתכם, הם אף יהיו מוכנים לשלם על הנסיעה, הביטוח ועלויות המחייה בעבור התנדבותכם על פני פרק זמן מסוים. חלקם עשויים לבקש דמי השתתפות כדי לכסות את העלויות, אבל רובם אינם עסקים למטרות רווח.

 1. התנדבות ב- Wwoofing

באמצעות התנדבות ב- Wwoofingנפתחות בפניכם שלל ההזדמנויות להתנדב בחוות אורגניות מסביב לעולם, הקליקו במנוע החיפוש wwoof.org, ארגון זה מציע לינה ואוכל חינם תמורת עבודה בחוות שלהם מסביב לעולם. לארגון זה יש זיקה ל- 53 מדינות ברחבי העולם.


 1. התנדבות ב- GoEco

בדומה להתנדבות הראשונה שציינו, GoEco הינו ארגון ישראלי המורכב מחובבי טבע וסביבה המציע לכם להצטרף לטיולי התנדבות ברחבי העולם. תאילנד, סין, זימבבואה, סרי לנקה ודרום אפריקה עם עוד חלק מהיעדים ש – GoEcoמאפשרים להתנדב בהם.

 1. התנדבות ב- Projects Abroad

באתר המפורט תוכלו למצוא דף מחירים, הסבר על התנאים המגיעים לכל מתנדב, כיצד מלווה הקבוצה, מהם תנאי המגורים, כמה ארוחות ביום (3 ארוחות מלאות), גיבוי, ביטוח, הסעות וכדומה. עם זאת, החבילה איננה כוללת תשלום על טיסות וויזות, המחירים כמובן משתנים ממקום התנדבות לאחר, אך למרות זאת נראה שהתמורה שוות ערך. ניתן להתנדב בכל יבשת קיימת ואפילו בדרום האוקיינוס השקט.

Lifehacks מדריכים


 1. התנדבות בלוחמים ללא גבולות

הדרישה הרווחת של ארגון זה היא קליטה של מתנדבים יוצאי שירות צה”לי, יש לשלוח קורות חיים דרך האתר, משם תזומנו לראיון אישי. שוב, עלויות הטיסה הן על המתנדב, אבל זה בעיקר בשל זמן ההתנדבות המועט שהעמותה מספקת – שעומד על שבועיים בלבד.

 1. Couch surfing

על המונח ” “couch surfingכבר שמעתם? אולי זאת הדרך שלכם לממן טיול בעלויות כמעט אפסיות, אתרים כמו couchsurfing.com מאפשרים לכם להתחבר עם מאות אנשים מסביב לעולם שישמחו לארח אתכם בביתם בחינם או בתשלום זעום.


 1. GlobalFreeloader

לCouch surfing יש שני צדדים, הכירו את GlobalFreeloader, בדומה לאתר הקודם שהצגנו גם אתר זה מקשר בניכם לבין אנשים אשר היו מעוניינים לארח אתכם בביתם, אך עם זאת, אתר זה מקדם קהילה שלמה והדדית המתנה את האירוח אצל אחר באירוח בבית שלכם. למעשה על שני הצדדים לקחת חלק, המארח והאורח, אתר זה עובד על בסיס תן וקח והוא איננו יכול להתקיים ללא מעורבות של שני הצדדים. בעת רישום לאתר GlobalFreeloader, תוכלו לגשת למאות מארחים ואנשים נהדרים שישמחו לאחר אתכם, כל אירוח ידרוש מכם להשיב תמורה ולהפוך למארחים בעצמכם. הכול כמובן – בחינם.

 1. הצטרפו ל- Servas

joomla.servas.org הינה קבוצת חילופי תרבויות מטעם האו”ם הפועלת כמעט 50 שנה. זוהי רשת נהדרת המקשרת בין אנשים ומקומות. כמובן שקיימים מבחני קבלה קפדניים לפני ההצטרפות.

 1. הצטרפו למועדון Hospitality

הצטרפו למועדון hospitalityclub.org, זהו מעין מועדון אירוח בו מקומיים מארחים אתכם במקומות שונים בעולם, תוכנית חילופי תרבויות זו המבוססת על תקשורת אינטרנטית. ההצטרפות אינה כרוכה בתשלום, לוקחת בדיוק דקה וכולם מוזמנים, המתמודדים נבדקים באופן יסודי כולל בדיקת דרכונים, משוב מקוון ובדיקות בנקאיות, אבל זה מה שיעצור בעדכם מלהכיר אנשים נפלאים.

חקרו אחר אפשרויות טיול זולות אחרות

 1. הפכו למדריכי טיולים

עבודה כמדריכי טיולים עשויה להיות הג’וב שיכניס אתכם ליבשות שונות ומרתקות, אם כריזמה, ניהול והדרכה הם חלק בלתי נפרד מכם מדריך טיולים יכול להיות התפקיד המושלם בעבורכם. חפשו אחר הזדמנויות להשתלב כמדריכי טיולים במשרדי חברות טיולים מוכרות או בקרו באתרים הבאים –

adventures-abroad.com ו- adventuresincorporated.com, אשר מציעים לכם הזדמנות לקחת תיירים לטיול בתשלום ואפילו להצטרף לקהילת המדריכים העולמית שלהם.

 1. שמרו על בתים

מתי לאחרונה עשיתם בייביסיטר על בית של מישהו? מתי בפעם האחרונה הייתה לכם את ההזדמנות לגור בחינם ביעדים שונים ברחבי העולם רק בתמורה לשמירה על כלב, בית או השקיית הצמחים? מאות אנשים מחפשים אחר מישהו שישמור על ביתם ואתם יכולים לתת מענה לכך, בקרו באתרים הבאים-  mindmyhouse.com, housecarers.com וחפשו אחר קבוצות חברתיות בפייסבוק כמו “סאבלט בת”א עם בעלי חיים”.

 1. הצטרפו לצוות סירת נופש

יש לכם עבר כמאבטחים או רקע צבאי ביחידה קרבית? אולי אתן נשים המחפשות אחר משרות שירות בתנאים טובים… בישול, צוות בידור, מנהלי אירועים, ספא או ברים כל הרעיונות הללו ועוד יכולים לקבל מענה ותשלום הולם כחלק מצוות ההפעלה של סירות נופש ותיירות. חפשו בגוגל אחר משרות שכאלו הן קיימות בשפע. בקרו באתרים כמו – royalcaribbean.com או carnival.com.

 1. עבודה עבור שהות חינם

עבודות בתחום המלונאות מציעות לכם שלל ארוחות חמות ולינה בתמורה לעבודה, חפשו עיר נופש או פנו ישירות לבית מלון באמצעות האינטרנט, תמיד תוכלו לחפש אחר עבודות שונות הנמצאות בסמוך למקומות הטיול בהם אתם מבקרים, חפשו באתרים כמו – hostelworld.com , או backpack.co.nz וכן הלאה.

 1. חפשו אחר עבודות לטווח קצר

חפשו אחר עבודות לטווח קצר בחו”ל, עבודות אלו לרוב מתמקדות בלימוד שפה, קטיף בחוות שונות ואפילו כמדריכים במרכזים קהילתיים. בדקו את האתרים הבאים: aupair.com , greataupair.com anyworkanywhere.com, goworkabout.com, swap.ca.

 1. החליפו נוף

אם אתם בעלים של בית או דירה בכל עיר בעולם, תוכלו להחליף נוף לפרק זמן ממושך, כל מה שעליכם לעשות הוא לכתוב פרופיל אישי לבית שלכם, המתאר את המיקום, היתרונות ולפרסמו באחד מהאתרים הבאים: www.lovehomeswap.com , homebase-hols.com או homeexchange.com. אנשים יציעו לכם הצעות להחלפת בתים לתקופות שונות וכן גם אתם תוכלו להציע לאחרים את אותה העסקה, כך שכאשר מדובר בטיול ארוך וממושך עם כל בני המשפחה, החלפת בתים יכולה להיות פתרון הולם למגורים ללא עלות בעבורכם.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.