30 הרגלים שאתם חייבים להיפטר מהם

מתי לאחרונה עשיתם סדר ברשימה ההרגלים הקבועים שלכם? לכולנו יש כמה כאלה, אפילו הרבה יותר מכדי שבאמת נוכל למנות, דבר שעשוי להקשות עלינו לעשות סדר בבלאגן. אל דאגה, במאמר זה קיבצנו כמה מההרגלים השכיחים ביותר שלנו כבני אדם, הרגלים חברתיים ופסיכולוגיים אשר מונעים מאיתנו להיות אפקטיביים ולהתקדם הלאה, לעבר חיים מאושרים יותר. לפניכם 30 הרגלים שאתם חייבים להיפטר מהם בהקדם האפשרי, בהצלחה.

המדריך המלא Lifehacks


להפסיק לבזבז זמן עם האנשים הלא נכונים

החיים קצרים מכדי לבזבז זמן עם אנשים שליליים. אם מישהו רוצה אתכם בחיים שלו, הוא תמיד ימצא זמן בשבילכם. אתם לא צריכים להילחם על מקום שלכם בחייו של האחר. זכרו, זה לא האנשים שעומדים לצידכם כשאתם במיטבכם, אלא האנשים שעומדים לצידכם כשאתם בתקופות הכי שפלות בחייכם, אלו הם חבריכם האמיתיים.

להפסיק לברוח מהבעיות שלנו

התמודדו עם הבעיות שלכם, זה בהחלט לא הולך להיות קל. אין אדם בעולם המסוגל לטפל בקלות בכל מכשול אשר הושלך לעברו. אנחנו לא אמורים להיות מסוגלים לפתור בעיות באופן מיידי. זה לא העיקר, אנחנו לא בנויים לכך. למעשה, אנחנו עשויים להתעצבן, להתעצב, לכאוב, למעוד ואפילו ליפול. כי זאת כל המטרה של החיים – כדי להתמודד עם בעיות, עלינו ללמוד מתוך התנסות, כדי שנדע לזהות מהו הפתרון הנכון ביותר. זה מה שבסופו של דבר מעצב אותנו להיות האדם שאנחנו שנרצה.


להפסיק לשקר לעצמנו

אנחנו יכולים לשקר לכל העולם, אבל בשורה התחתונה, לעולם לא נצליח לשקר לעצמנו. הראי שאנחנו יודעים את האמת. החיים משתפרים רק כאשר אנחנו בוחרים לקחת סיכונים, ההזדמנות הראשונה להיענות לאתגר היא להיות כנים עם עצמנו.

להפסיק לשים את הצרכים האישיים שלנו על אש קטנה

הדבר הכי כואב הוא לאבד את עצמנו מתוך אהבה לאדם אחר. כן, לכולנו יש רצון לעזור לאחרים, אבל לפעמים, הוא עשוי לבוא על חשבוננו. אם אי פעם הרגשתם שאתם רוצים לעשות משהו אחר, גדול, אולי אפילו ללכת אחרי התשוקות שלכם רק מפני שזה חשוב לכם, הרגע הנכון ביותר לעשות זאת – הוא עכשיו.

Lifehacks מדריכים


להפסיק לנסות להיות מישהו שאתה לא

אחד האתגרים הגדולים ביותר בחיים הוא להיות עצמך בעולם שמנסה לגרום לך להיות כמו כולם. מישהו תמיד יהיה יפה יותר, מישהו תמיד יהיה חכם יותר, מישהו תמיד יהיה צעיר יותר מכם, אבל הם לעולם לא יהיו אתם. אל תשתנו כדי למצוא חן בעיני אחרים. האנשים הנכונים יכנסו לחייכם כשתבחרו להיות אתם.

להפסיק לנסות להיאחז בעבר

לא תוכלו להתחיל את הפרק הבא בחייכם אם אתם משחזרים בכל פעם את העבר.


להפסיק לפחד לטעות

לעשות משהו ולטעות הופך אתכם ליותר פרודוקטיביים מאשר לא לעשות כלום. טעויות נותנות לנו הזדמנות לשנות, להסתכל על התמונה מזווית חדשה כדי להצליח. אל תישארו עם חרטה על הדברים שמעולם לא עשיתם.

להפסיק לנזוף בעצמך על טעויות ישנות

טעויות העבר שלנו לא מגדירות אותנו, אנחנו לא המאבקים שלנו, אנחנו התוצאה של ההתמודדות עם המצב. כעת, יש באפשרותנו לעצב את היום ואת העתיד שלנו, אז למה שנמשיך להתמקד בעבר? כל דבר שקרה אי פעם בחיים שלנו הכין אותנו לרגע הנוכחי.

להפסיק לנסות לקנות אושר

הרבה מהדברים שאנו רוצים הם יקרים. אבל האמת היא, הדברים שבאמת מספקים אותנו הם לגמרי בחינם – אהבה, שמחה ועבודה קשה לשם הגשמת החלומות שלנו.

להפסיק להאמין שאחרים אחראים לאושר שלנו

אם אינכם מרוצים מהאדם שאתם היום, כיצד אדם אחר יוכל להסב לכם אושר? זה לא שאתם צריכים מישהו אחר – אתם צריכים חשבון נפש. עליכם לאהוב את עצמכם לפני שתוכלו לחלוק את אהבתכם עם אחר.

להפסיק להיות עבד למחשבות

אל תחשבו יותר מדי על דברים, החיים פשוטים, אחרת אתם פשוט עלולים ליצור בעיה כי שלא הייתה קיימת מלכתחילה. דעו להעריך מצבים ולנקוט בפעולה החלטית ברגע. אל תסרבו לחשוב, התעמתו עם המכשולים, התקדמות תמיד תהיה כרוכה בסיכון אבל יקרת ערך.

להפסיק לחשוב שאתם לא “מוכנים”

אף אחד לא מרגיש 100% מוכן כאשר מתעוררת הזדמנות. מכיוון שרוב ההזדמנויות גדולות בחיים נוהגות לאלץ אותנו לגדול מעבר לאזורי הנוחות שלנו. מה שאומר שאי נוחות היא דבר חיובי המאפשר לנו לגדול.

להפסיק להיות מעורבים במערכות יחסים מהסיבות הלא הנכונות

יש לבחור מערכות יחסים בחכמה. עדיף להיות לבד מאשר להיות בחברה רעה. אין צורך למהר. אם משהו לא כמו שהוא אמור להיות, זה פשוט לא צריך להיות. לבסוף זה יקרה – בזמן הנכון, עם האדם הנכון. התאהבות תתרחש ברגע מפתיע ולא מתוך בדידות.

להימנע מיצירת קשרים חדשים רק בגלל הישנים לא עבדו

לחיים יש מטרה אותה לעיתים אנו מתקשים להבין, אך הרעיון הכללי טוען שכל אדם שנפגוש בא יש שיעור ללמד אותנו. חלק מהאנשים שנפגוש ילמדו אותנו שיעורים קשים וכואבים, חלק על חמלה, חלק יהיו רק רקע לסיפורים אחרים, אבל הכי חשוב, כולם באים להוציא את המיטב שבנו.

להפסיק לנסות להתחרות נגד כולם

אל תדאגו למה שאנשים אחרים עושים יותר טוב מכם, זאת לא רלוונטי. הצלחה היא קרב בינך לבין עצמך בלבד.

להפסיק לקנא לאחרים

למה לקנא אם אפשר לברך? בחרו בתודה.

להפסיק להתלונן ולרחם על עצמכם

מכשולים תמיד יצוצו מסיבה מסוימת, כדי להסיט אתכם מהנתיב, באותו הרגע, אתם עשויים להתקשות במציאת הסיבה החיובית מדוע זה קרה, אבל לעיתים קרובות תוכלו להבחין כי בסופו של דבר, המכשולים הלא צפויים הביאו אתכם למחוזות נהדרים. אתם תמיד יותר חזקים מהאדם שהייתם אתמול – בזכות אותם קשיים. אין טעם לבזבז אנרגיה שלילית ולרחם על עצמכם, רחמים לא יביאו עליכם גדולות.

להפסיק לנטור טינה

אל תחיו את חייכם עם שנאה בליבך. בסופו של דבר אתם עשויים לפגוע בעצמכם יותר מאשר באנשים שאתם כל כך שונאים. סליחה לא אומרת “אני מקבל את זה שפגעת בי” היא אומרת, “אני לא הולך לתת למה שעשית לי להרוס את האושר שלי לנצח”. סליחה היא התשובה, סליחה תוביל אתכם לחופש. שחררו את עצמכם, הרפו מהכעסים.

להפסיק לתת לאחרים להוריד את האנרגיות שלנו

ביום, קיימות אין ספור הזדמנויות לאבד מהכוח והאנרגיה שלנו, על ידי וויכוחים, עצבים, תקלות ואפילו איחורים, אבל יש לכם את האפשרות לבחור תמיד היכן תרצו “להשקיע” את האנרגיה שלכם. אם “תשקיעו את האנרגיה” בוויכוח, כנראה שזאת תהיה השקעה לא משתלמת, שכן היא תגזול מכם את כל האנרגיה ברגע. כאשר אתם נתקלים במצבים שליליים, דעו לזהות אותם ואל תתנו למוצצי האנרגיה לגזול מכם את האושר שלכם. אל תכנסו לוויכוחים, אל תכעסו, אל תתעצבנו, אל תקללו, זה הרבה יותר קל פשוט לחייך. להגיד “זה בסדר” או “זה לא כזה נורא” רק כדי להישאר מוגנים.

להפסיק לעשות את אותם דברים שוב ושוב ללא הפסקה

השעה לקחת נשימה עמוקה היא כאשר אין לכם זמן לזה. אם תמשיכו לעשות את מה שאתם עושה, אתם כנראה תגיעו כל פעם לאותם התוצאות. לפעמים אנחנו נדרשים להרחיק את עצמנו כדי להיות מסוגלים להסתכל על הדברים בבירור.

להפסיק לשכוח לעצור ולהסתכל על היופי ברגעים קטנים

מה יש בחיים יותר מאשר ליהנות מהדברים הקטנים? יום אחד אתם עשויים להביט לאחור ולגלות שהם היו הדברים הגדולים באמת.

להפסיק לחפש אחר השלמות

בכל מקרה לעולם לא תגיעו לשלמות, אז למה לבזבז את הזמן היקר הזה על חיפושים? תפעלו מוקדם ככל האפשר, לא כשהסיטואציה מרגישה לכם “מושלמת”.

לא לעצור בעקבות התנגדות קלה בדרך

החיים לא הולכים להיות תוכנית כבקשתך, במיוחד כאשר אנחנו מתכננים להשיג משהו בעל ערך. אל תיקחו את המעלית, חלומות לא עולים במעלית, הם נמצאים בסוף מעלה המדרגות. קחו את הדרך הקשה ואל תעצרו בעקבות איזו התנגדות קלה.

להפסיק להתנהג כאילו כל דבר בסדר גם אם הוא לא

זה בסדר להתפרק לזמן קצר. אתם לא תמיד צריכים להעמיד פנים שהכול בסדר, אין צורך להוכיח כל הזמן שהכול הולך טוב. אתם לא צריכים להיות מודאגים ממה שאנשים אחרים. ככל שתקדימו לקחת פסק זמן כך תקדימו לחייך שוב.

להפסיק להאשים אחרים בצרות האישיות שלנו

שימו לב כי המילה “להשיג” והמילה “להגשים” דומות ביסודן, השגה של משהו בעל ערך היא למעשה הגשמה של חלום. המידה שבה אנחנו יכולים להגשים את החלומות שלנו תלויה במידה שבה ניקח אחריות על החיים שלנו. כאשר אנחנו מאשימים אחרים בדברים שקורים לנו, אנחנו למעשה מתנערים מאחריות. בכך אנחנו נותנים לאחרים כוח על פני חלק מהחיים שלנו.

להפסיק לנסות להיות תמיד למען כולם

“להיות שם תמיד” – פעולה זו היא כמעט בלתי אפשרית. צמצמו את המיקוד שלכם, היו חיוביים, אדיבים וחייכנים תמיד, בעבור רוב האנשים זה מספיק וזה בהחלט כל מה שצריך כדי לעשות שינוי בחייו של האחר.

להפסיק לדאוג כל כך הרבה

דאגה היא הורסת מסיבות מקצועית. דרך אחת לבדוק האם משהו הוא שווה התייחסות, היא בכך שתשאלו את עצמכם: “האם זה ישנה משהו זה בעוד שנה? שלוש שנים? חמש שנים?” אם לא, אז כנראה שאין טעם לחשוב על כך.

להפסיק להתמקד במה שאתם לא רוצים שיקרה

שימו דגש על מה אתם רוצים שיקרה. חשיבה חיובית היא חוד החנית של כל סיפור הצלחה גדול. אם אתם מתעוררים בכל בוקר עם המחשבה שמשהו נפלא הולך להתרחש בחייכם, אט אט תוכלו לשים לב כי אתם יותר ויותר צודקים.

להפסיק להיות כפוי טובה

לא משנה כמה טוב או רע יש לכם בחיים, בחרו להתעורר בכל יום אסירי תודה על היותכם חיים. זוהי האמת הפשוטה, זכרו, מישהו במקום אחר בגלובוס נלחם נואשות על חייו. במקום לחשוב על מה אתם מפסידים, נסו לחשוב על מה שיש לכם.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.