30 טיפים לחיים מדהימים ופורצי גבולות

“אנחנו יודעים מה אנחנו, אך לא מה היינו יכולים להיות”. – וויליאם שייקספיר

המדריך המלא Lifehacks


האחריות הגדולה ביותר שהוטלה עלינו היא להפוך להיות הגרסה המוצלחת ביותר של עצמנו. כיצד נדע מי היינו יכולים להיות אם לא נסכים להשתנות? בני אדם אינם שבויים של גורלם, אלא של דמיונם. החלו להסיר את הכבלים ולפרוץ את גבולות התודעה האישית שלכם, תוכלו לעשות זאת בעזרת 30 טיפים הנהדרים שאספנו בעבורכם, תיהנו.

 

למדו משהו חדש בכל יום

למידה היא המזון הבריא ביותר לנפש, היא בית חם המעניק ביטחון. הקפידו להעשיר את יומכם במידע חדש, בכל יום למדו מילה חדש משפה לא מוכרת, או עובדה מדעית.


זכרו שמות של אנשים

מחקרים מוכיחים כי כאשר אנחנו קוראים לאנשים בשמם, הם בדרך כלל יגיבו עם יותר אנרגיה והתלהבות. פנייה אישית נוגעת יותר מאשר פנייה כללית, לכן בחרו לתת יחס אישי ותמיד להסתכל בעיניים.

תנו פוקוס להווה ושחררו את העבר

“כל פריצת דרך אישית מתחילה בשינוי אמונות”. – אנתוני רובינס

Lifehacks מדריכים


מה שבטוח, הפסיקו לדאוג לגבי העתיד. העדיפו להתמקד עכשיו. להרגיש את השמש על הפנים שלכם. להרגיש את הרוח מאחורי הגב. להודות על הקיום ולהיות נוכחים.

הקשיבו לגופכם

כאשר גופכם מותש, בחרו לא להילחם בו. זהו בהחלט הזמן הנכון ללכת לנמנם או לישון. כאשר אתם מרגיש לחוצים, קחו הפסקה. למדו להקשיב לאיתותי הגוף ולהגיב בדרך הנכונה.


למדו להרפות

“אני איש זקן, היו לי צרות רבות בחיי, אבל רובן לא קרו באמת”. – ממארק טוויין

טעויות קורות כל הזמן, כך שאין מה להתעכב על זה. החיים לא מושלמים. אם אתם לא רוצים משהו מספיק כל דבר יעצור בעדכם, לעומת זאת, אם אתם רוצים משהו יותר מהכול, פתאום כל האמצעים יהפכו להיות כשירים, בעיות לא יראו כמשהו קריטי. לכן דעו להבדיל בין עיקר לטפל, בחרו להתעלות מעל הטעויות, ללמוד ולהתחזק מהן.

התחילו לקרוא לפני השינה

“תן לדמיון להוביל את חייך, לא להיסטוריה”. – סטיבן קבי

אמצו תחביבים שמקדמים אתכם, רוצים להיות הכי טובים? פריצת גבולות היא הכרחית למי שרוצה להצליח, ובנינו מי לא רוצה להצליח? אם יש הרגל שאתם צריכים לאמץ, זה בהחלט קריאה לפני השינה. גם תשתחררו מאור הטלפון העשוי לפגום את השינה שלכם וגם תזכו לחוות חוויה המפעילה את הדמיון בראשכם.

הסתובבו בחברה טובה

אנחנו הופכים דומים למי שנמצא בסביבתנו. כדי לשמור על עצמכם, חפשו אחר אנשים שיעניקו לחייכם ערך מוסף ולא יגזלו מכם אנרגיה חיובית. דעו לוותר בקלות על חברויות שליליות.

למדו להגיד לא

אתם לא יכולים לעשות הכול בעבור כולם. למדו להגיד גם – לא לפעמים, כדי לשמור על סנכרון עם הרצונות העמוקים שלכם.

בחרו לחקור את העולם

לטייל בעולם, היא דרך מצוינת לקבל נקודת מבט רעננה על החיים. התחילו לקנות חוויות במקום חפצים, כך תוכלו להרשות לעצמכם לבלות יותר זמן בדרכים.

בנו את מודל הערכי האישי שלכם

מיומנויות חיים רבות מתבססות על מודל הערכים האישי שלנו, לכן חשוב שנשחיז מדי פעם את כושר השיפוט וקבלת ההחלטות שלנו. האם מודל הערכים שלנו נכון? האם הוא מכבד את הסביבה? או שמא רק מקדם אותנו? היו בבקרה מתמדת כדי להמשיך להתפתח אישית. זה בסופו של דבר הבסיס למי שאנחנו.

קבלו שינויים

אתם סך הכול צריכים להרגיש בנוח עם הרעיון הפשוט הזה, הדבר היחיד שנשאר קבוע הוא שינוי. במקום לחשוש משינויים, קבלו אותם באהבה.

אל תפחדו לשתוק

שתיקה היא דבר נהדר, אתם לא תמיד צריכים להפר את הדממה עם מילים. לפעמים כל מה שצריך הוא מישהו לשתוק איתו ביחד.

חישבו לעומק

במקרה של ספק, בחרו לחשוב. בואו נודה באמת, לא תמיד יש בידינו את התשובה הנכונה. במקום למהר לענות, בחרו לקחת צעד אחורה ולחשוב על הדברים.

פתחו את הבוקר בריצה

הפעולה הראשונה בבוקר שלנו היא כנראה הפעולה החשובה ביותר ביום, זאת מפני שכאשר נבחר לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית רמת האנרגיה שלנו תעלה ותישאר גבוה יותר במהלך 5 השעות שאחריה.

עשו מדיטציה

מדיטציה היא מקלחת אנרגטית, בדיוק כמו שגופנו הפיזי מתקלח, גם גופנו האנרגטי זקוק למקלחת טובה. קחו כמה דקות להירגע.

להפסיק להתעסק במה שאנשים אחרים אומרים

פרגון היא מעלה גדולה, לצערנו לא רבים ניחנו בה. הבינו כי רכילות היא בזבוז אנרגיות טהורות של אהבה, בחרו להגיב בפרגון ובחמלה לכל האנשים.

רק אתם אחראיים על החיים שלכם

קחו שליטה. עליכם להבין מה גורם לכם לאושר. ממה אתם מקבלים השראה ומה הדלק שמניע אתכם.

בחרו להגיד משהו מדהים לעצמכם כל יום

“אנחנו יודעים מה אנחנו, אך לא מה היינו יכולים להיות”. – וויליאם שייקספיר

חיזוק חיובי יכול לעזור לכם לשמור על מצב רוח אופטימי אפילו בזמנים הגרועים ביותר. פנקו את עצמכם היטב.

אושר הוא מצב נפשי, לא יעד

אושר הוא מצב נפשי. אתם יכולים למצוא את אושר עכשיו. זה ממש מולכם, בכל מקום אליו אתם מסתכלים. זה תלוי בכם, רק צריך לפתוח את העיניים.

הבטיחו רק מה שאתם יכולים לקיים

“רצונות רופפים מתבטאים בדיבורים, רצונות חזקים מתבטאים במעשים.” – גוסטב לה בון

התחייבויות יגיעו כל הזמן, עם זאת, לאמינות לוקח זמן רב להיבנות.

להיות ללא חת

בפירוש קליל, להיות ללא חת, משמעו להיות נטולי פחדים. הפחד הוא רק תחושה, למדו לסלק את התחושה הזו מליבכם, השתמשו בפחד כדבר חיובי וקחו אותו לטיול בשביל הניצחונות.

תנו ביטוי לסקרנות

“עשה כל יום דבר אחד שמפחיד אותך.” – אלינור רוזוולט

אל תשימו רגליים לסקרנות, אם יש משהו שמעניין אתכם אל תהססו לשאול.

חשבו כיצד תוכלו לעזור לאחרים

בסוף היום, אנחנו מי שאנחנו בוחרים להיות, מה שהופך אותנו לנהדרים הן ההזדמנויות הקטנות לעשות שינוי בחייו של האחר.

זמן הוא הנכס היקר ביותר

ישנן 525,600 דקות בשנה. איך אתם מבזבזים את הזמן שלכם? כסף הוא בעל ערך. אבל עם זאת זמן יקר יותר. חיו את החיים שאתם רוצים לחיות עכשיו, אין זמן אחר לכך. השתחררו מכל גורם אשר מבזבז את זמנכם.

אל תתנהלו על פי הציפיות של אחרים

רק בגלל שזה עבד עבור מישהו אחר, לא אומר שהתוכנית תעבוד גם בשבילכם. למדו מניסיונם של אחרים, אך בחרו להבין שכל מצב הוא ייחודי, אין טעם להתנהל על פי הציפיות של אחרים, בסופו של יום אלו החיים שלכם, לכן, עדיף לחיות את החיים רק על פי הדרישות שהצבתם לעצמכם. עדיף להיות 100% אותנטיים מאשר לחיות בשקר.

צרו צנצנת רעיונות

בין אם זה בנושא אהבה, חברים או משפחה, צנצנת רעיונות היא דרך מצוינת כדי לוודא שיש שאתם אכן מבצעים את כל הרעיונות שתכננת לעשות. בפעם הבאה שיש לכם רעיון טוב, שימו אותו בצנצנת הרעיונות. כך שבכל פעם שתמצאו פנאי תוכלו לשלוף רעיון נהדר מהצנצנת ולגשת לבצע!

חייכו לאנשים

חיוך היא שפה ללא מילים, חיוך עושה אותנו מאושרים, מוריד מתח וחרדה ומחזק את המערכת החיסונית. מקווים שכל הסיבות הללו גרמו לכם לחייך, החלו לחייך יותר לאנשים, צפו כיצד הם הופכים יותר מחויכים.

אל תשוו את עצמכם לאחרים

השוואות הן אף פעם לא דבר הוגן, אם כבר בחרנו להשוות את עצמנו למישהו כדי שזה יהיה אך ורק לגרסה הקודמת של עצמנו, כך נוכל להתחייב להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו.

תאהבו את עצמכם

“על ידי הרחבת הדימוי העצמי שלך, אתה מרחיב את גבולות הכישורים והמסוגלויות שלך”. – מקסוול מאלטס

לפני שאתם מרשים לעצמכם להעניק האהבה לאחר, וודאו כי אתם נמצאים במקום שלם. למדו לאהוב את עצמכם ולחבק את כל הפגמים. האדירו את הפגמים שלכם והפכו אותם לסיבה שאתם מרגישים נוחים בגופכם.

בחרו את המילים שלכם בקפידה

“אנשים רבים לא מבינים שהדרך שבה הם רואים את העולם היא תוצאה של האופי שלהם.” – ראלף וואלדו אמרסון

שמרו על טוהר המילה, למילים שלנו יש הרבה כוח. הכוח לשנות את חיינו נמצא בבחירת המילה הנכונה.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.