9 טיפים לחיים מנצחים מאת מארק טוויין

למרות שמארק טווין היה מגדול הסופרים האמריקאים רובנו לא באמת זוכרים מי היה. מארק טווין חיי בין השנים 1835 ל-1901, מארק אומנם נפטר בגיל צעיר (74) אך, הותיר אחריו מגוון רחב של ספרים בניהם ספריו הנודעים ביותר – "הרפתקאותיו של טום סוייר", "הרפתקאותיו של האקלברי פין" ו-"בן המלך והעני", אשר זכו כל אחד למקום של כבוד לאורך השנים. בנוסף מארק ידוע בציטוטיו הרבים ההומוריסטיים בעלי הפאן הציני והסאטירי. במאמר זה תמצאו 9 טיפים מאת מארק טווין כיצד ניתן לחיות חיי מנצחים. תיהנו.

ברוכים הבאים למועדון החברים שלנו, שלחנו לך הודעה מיוחדת!
אנו ממליצים להוסיף את כתובת האימייל שלנו לאנשי הקשר כדי שלא תפספסו את האימיילים שלנו. אנו מפרסמים תוכן ייחודי גם בדף הפייסבוק שלנו, אתם מוזמנים לעקוב אחרינו.
הפכו לגרסה הטובה ביותר של עצמכם ב-30 ימים. קבלו בחינם מדריכים להתעשרות, חיים בריאים, מערכות יחסים מוצלחות ואפקטיביות
הכניסו את כתובת האימייל אליה תרצו שנשלח לכם תוכן משנה חיים לחברים בלבד.

להאזנה:

עשוי לעניין אתכם גם:

אדם אינו יכול להרגיש בנוח מבלי לקבל את האישור שלו עצמו

אם אתם לא מרוצים מעצמכם, מההתנהגות או מהמעשים שלכם, ככל הנראה תמצאו את עצמכם מסתובבים רוב היום עם תחושה לא נוחה בבטן. לעומת זאת, אם אתם דואגים לחזק את עצמכם על ידי אישורים פנימיים, כמו מחמאות והקשבה פנימית, ככל הנראה תרגישו יותר בנוח בתוך עורכם. חופש פנימי מעניק לכם את האפשרות לעשות כל מה שתרצו, אך כשהוא לא מושג על ידיכם, ככל הנראה תמצאו את עצמכם יוצאים לחפש אותו בחוץ, באנשים, בחפצים או במקומות. הם לא בהכרח יביאו את אותו הסיפוק, דבר שעשוי לגרום לתסכול מצידכם ולהוות מכשול התפתחותי. מארק טוען כי רק כאשר תבינו כי האדם אינו יכול להרגיש בנוח עם עצמו מבלי לקבל את אישורו שלו, תוכלו להרגיש כי אתם אחראים על עיצוב דמותכם הבוגרת. הפסיקו לפזר מחסומים שיגרמו אך ורק לחבלה עצמית. הבינו כי עליכם להפסיק לחפש אישורים בחוץ ולהתחיל לספק לעצמכם אישורים פנימיים.

גיל הוא סוגיה של מחשבה, לא שינוי. אם אתה לא חושב על זה, זה לא משנה

המגבלות שלכם קיימות רק בראש שלכם. בעוד שהמגבלות הרבות נמצאות רק בראשנו, אנחנו עשויים לחשוב כי אנחנו לא טובים מספיק, לא יפים מספיק, כשבעצם אנחנו בסך הכול פשוט לא מודעים מספיק. לא מודעים לכך שאנחנו קובעים את אופי המחשבה שלנו. לאותו האופי יש כבר השפעה רחבה על כל הדימוי העצמי שלנו. מארק טוען כי גיל הוא סוגיה של מחשבה, הוא לא משנה דבר. אם אתם לא באמת נותנים להגדרות כמו גיל חשיבות כלשהי, זה לא באמת יהיה משנה משהו. המגבלה היחידה שיכולה להיות לכם היא העובדה שאכפת לכם מה חושבים עליכם. לא פעם אמרו לכם, "אתם לא יכולים, אתם כבר זקנים מידיי". אל תתנו לדעות של אנשים לשנות את הדעה שלכם אודות עצמכם. אל תתנו לדעות של אנשים לגזול מכם את האפשרות להגשים את החלומות שלכם.

הומור הוא הברכה הגדולה ביותר של המין האנושי

נגד ההתקפה של צחוק, איש לא יכול לעמוד

מארק טווין העריך נכון את הכוח של הצחוק והברכה שבהומור, זאת ניתן לראות בציטוטיו. הומור וצחוק הם באמת כלים מדהימים. הם יכולים להפוך כל מצב רציני למשהו שניתן לצחוק עליו. הם יכולים להאיר את מצב הרוח כמעט בכל מקום. צחוק יכול לנקות בקלות רבה כל רגש שלילי. צחוק מנקה את המחשבה, הופך אותה לצלולה וחיובית, משרווה אווירה טובה ובריאה ומאפשר לנו לקבל החלטות בקלות רבה יותר. כאשר אתם קלילים יותר ורגועים ככל הנראה הפתרון למצב יהיה יותר פשוט ליישום.

עשוי לעניין אתכם גם:

כעס הוא רעל שיכול לגרום יותר נזק לכלי שמכיל אותו מאשר לכל דבר עליו הוא נשפך

כעס? תנו לכעס ללכת. כעס רוב הזמן דיי חסר טעם. כעס גורם למצבים שונים לאבד כל הגיון ולצאת מכל פרופורציה. כעס לרוב מגיע מתוך נקודת מבט אנוכית. כעס הוא רעל שיכול לגרום יותר נזק לכלי שמכיל אותו מאשר לכל דבר עליו הוא נשפך, כך טוען מארק וצודק בדבריו. גם אם אתם מרגישים כועסים על מישהו במשך כמה ימים, עליכם להכיר בכך שאתם בעיקר פוגעים בעצמכם. בעוד שהאדם האחר לא בהכרח מודע לכך שאתם כועסים עליו, אתם רק אוגרים כעס נוסף. הרפיה מהצורך לכעוס, שחרור האגו, הבנה שעדיף תמיד לדבר על הדברים מאשר להשאיר אותם מרחפים באוויר, עדיפה לכולם.

אל תסתובבו בעולם ותגידו שהעולם חייב לכם משהו. העולם לא חייב לכם כלום. הוא היה כאן קודם

שחררו את עצמכם מזכאות. כשאתם צעירים, ההורים שלכם ככל הנראה העניקו לכם לא מעט דברים. אך ככל שאתם מתבגרים, אתם עשויים לאבד את אותה הזכאות. ולכן, אל תסתובבו בעולם כאילו כולם חייבים לכם משהו. העולם לא חייב לכם כלום. הוא היה כאן זמן רב לפניכם. אמונה זו יכולה לגרום להרבה כעס ותסכול בחייכם. כי העולם לא פשוט ייתן לכם את מה שאתם מצפים ממנו לתת. לא בקלות בכל אופן. רק אתם אחראים על חייכם, על עיצוב ופיסול דמותכם. לכן, עליכם תמיד לחתור למצוינות, בכדי להשיג את הדברים שאתם רוצים.

אדם עם רעיון חדש, נחשב כמבזבז את זמנו עד שהרעיון באמת מצליח

אם אתם יורדים מהדרך הבטוחה והמוכרת, הכינו את עצמכם לתגובות. כולם ירצו להביע את דעתם וכולם ככל הנראה יביעו, הדבר החשוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להיות נאמנים לעצמכם. זה מאוד רלוונטי לאנשים המעוניינים בשיפור עצמי, אך כמו כל מטבע, גם לעצה יש שני צדדים. מצד אחד, יש לכם פוטנציאל ללמוד דבר חדש, להרחיב את הידע והאופקים. מצד שני, יש לכם גם פוטנציאל לאבד הכול, את המוטיבציה, את הרעיון ואת עצמכם. לכן, אנו ממליצים לקחת כל דעה בעירבון מוגבל. מארק טוען, כי כל אדם עם רעיון חדש למעשה חשב כמבזבז את זמנו עד שהרעיון באמת מצליח. אנשים רבים לא רוצים לראות אתכם מצליחים, עליכם להבין זאת. צאו מנקודת הנחה שאנשים אשר מפחדים לגלות את כוחם, ינסו למנוע מכם בכל דרך אפשרית לגשת אל מקור כוחכם. במצבים כאלו, התמקדו בחיובי, בעשייה ובמחשבות שמחזיקות אתכם פעילים, נמרצים ושמחים.

תסחבו את המחשבות שלכם רחוק מהצרות שלכם… על ידי האוזניים, הרגליים או בכל דרך אחרת שאתם יכולים

שימרו על המיקוד שלכם בעקביות. מיקוד דורש תשומת לב רבה ועליכם למקד את דעתכם כדי להמשיך ולשחק את המשחק נכון. אם תבחרו להתמקד בשליליות, בבעיות או בצרות, ככל הנראה הם יסכלו כל הצלחה עתידית שלכם. לעומת זאת, אם תבחרו בחיוביות, התוצאות יהיו לטובתכם. אתם אף פעם לא קורבן ולכן, תברחו, תברחו רחוק מהמחשבות השליליות שלכם. מארק טוען כי עלינו ממש לסחוב בכל צורה אפשרית את עצמנו רחוק מהצרות שלנו, על ידי האוזניים, הרגליים או בכל דרך אחרת שאנו מכירים. העדיפו תמיד לעשות משהו מועיל מאשר לבזבז זמן על לשקוע בעצבות.

הדרך הטובה ביותר לעודד את עצמכם היא לעודד מישהו אחר

אחת הדרכים הטובות ביותר כדי להרגיש טוב עם עצמך היא לגרום למישהו אחר להרגיש טוב או לעזור להם בדרך כלשהי. זוהי דרך מצוינת להסתכל על דברים כדי ליצור מעגל של חיוביות בחייכם. לא בטוחים אם ידעתם, אבל החיוביות, מדבקת, כמו מתנה מועברת. עשו טוב בעבור מישהו והוא יעשה אותו הדבר בעבור אחר.

להרוויח ממסחר באיביי בשיטת הדרופשיפינג: המדריך המלא

בעוד 20 שנים מהיום אתם תהיו מאוכזבים יותר מהדברים שלא עשיתם מאשר מהדברים שעשיתם. אז תסירו את הלולאות. הפליגו הרחק מהנמל הבטוח. תפסו את רוחות הסחר במפרשים שלכם

איזה ציטוט נהדר. בציטוט זה, מארק מזכיר לנו שאין לנו ברירה אלא לחיות את החלומות אם נרצה להיות מאושרים. לא עוד 20 שנה, אלא היום, ממש ברגע זה. בעוד 20 שנים מהיום, ככל הנראה נצטער על הדברים שלא עשינו, יותר מאשר אלא שעשינו. מארק מבקש מאיתנו, להסיט את הפחדים הצידה ולהתחבר לזרם הקיום החזק ביותר שלנו, החלומות שלנו. אם תרצו להיות מצליחים, לאהוב וליהנות מהחיים, היצמדו למטרות אישיות, לחלומות ולהישגים. המון הצלחה חברים.